Denník N

Barczi ministrom kultúry nebude, Prezidentský palác ho považoval za reputačné riziko

Július Barczi. Foto N - Tomáš Benedikovič
Július Barczi. Foto N – Tomáš Benedikovič

„Nikdy som nemal politické ambície, mojou jedinou ambíciou bolo pracovať v prospech rezortu, ktorý si vážim a ktorý bol kruto podceňovaný,“ hovorí Barczi. Ponuku viesť rezort kultúry dostal už v marci.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Niekoľko hodín po tom, ako médiá v utorok uverejnili zoznamy pravdepodobných nových ministrov úradníckej vlády, prišla z Prezidentského paláca správa, že medializované zoznamy „obsahujú aj mená, o ktorých sa vo vláde neuvažuje“.

Toto stanovisko sa objavilo len krátko po tom, čo sa v Národnej rade politici pustili do kunsthistorika Júliusa Barcziho, ktorý bol pripravený nastúpiť na ministerstvo kultúry. Jeho nomináciu kritizovali politici OĽaNO aj Sme rodina.

Adeptkou na ministerku kultúry v úradníckej vláde je teraz Silvia Hroncová, bývalá riaditeľka Slovenského národného divadla.

Reputačné riziko?

Barczi pre Denník N potvrdil, že v utorok podvečer mu zavolali z paláca, aby mu oznámili, že ministrom nebude. Dôvodom malo byť „reputačné riziko“.

Spôsob, akým došlo k stiahnutiu jeho nominácie, považuje

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ľudovít Ódor

Slovensko

Teraz najčítanejšie