Denník N

Ďalšie mená Ódorovej vlády: na doprave Lančarič, rezort kultúry povedie exriaditeľka SND

V Ódorovej vláde budú aj Lívia Vašáková,(vpravo hore) a Pavol Lančarič (vpravo dole). Vašáková bude zodpovedať za plán obnovy, bývalý šéf Orangu Lančarič za rezort dopravy. Foto - TASR a N
V Ódorovej vláde budú aj Lívia Vašáková,(vpravo hore) a Pavol Lančarič (vpravo dole). Vašáková bude zodpovedať za plán obnovy, bývalý šéf Orangu Lančarič za rezort dopravy. Foto – TASR a N

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Vláda odborníkov vedená Ľudovítom Ódorom ešte nemusí byť úplne hotová, väčšinu jej členov však v stredu popoludní Zuzana Čaputová počas rokovaní v Prezidentskom paláci oznámila predsedom parlamentných politických strán.

Nestretla sa s predsedom Smeru Robertom Ficom, ktorý ju verejne uráža, no prezidentka nepozvala ani predsedníčku Za ľudí Veroniku Remišovú a zástupcov Republiky a ĽSNS.

Zatiaľ nie je isté, kto bude viesť ministerstvo školstva, pre ktoré už prezidentská kancelária predbežne vybrala bývalú riaditeľku Štátneho pedagogického ústavu Miroslavu Hapalovú. To, že nie je jasné, kto povedie tento rezort, naznačovali predsedovia SaS Richard Sulík a OĽaNO Igor Matovič po stretnutí s prezidentkou.

Hoci prezidentská kancelária plánuje celý zoznam ministrov zverejniť až vo štvrtok popoludní, Denník N získal mená ďalších ľudí, o ktorých Zuzana Čaputová s predsedami strán hovorila.

Ministrom dopravy bude manažér

Ministrom dopravy by sa mal stať dlhoročný riaditeľ

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ľudovít Ódor

Slovensko

Teraz najčítanejšie