Urobili by ste pre svoje deti čokoľvek? Tipy na filmy a seriály, ktoré sú dobrým únikom z reality

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku a počúvať môžete aj bez pripojenia k internetu. Sťahujte kliknutím sem.
Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.
Za nami pandémia, u susedov vojna a pred nami voľby. Ak si chcete v súčasnej realite udržať duševné zdravie, niekedy je lepšie večer siahnuť po ľahších seriáloch. Toto je dnešný výber tipov: tri komédie a dve poľské diela založené na skutočných udalostiach.
Ginny a Georgia (Netflix)
Urobili by ste pre svoje deti čokoľvek? Skutočne čokoľvek?
Georgia je 30-ročná atraktívna blondínka, ktorá má dve deti. Na tom by nebolo nič zvláštne, no tie deti majú 15 a 9 rokov. Mala ich skoro, mala ich s rôznymi mužmi a ako naznačujú ich mená Ginny (Virgínia) a Austin, narodili sa v rôznych kútoch Ameriky.
No ani Georgia nie je v skutočnosti Georgia.
Rodina sa pravidelne sťahuje po celej Amerike. Seriál sa začína, keď táto svojská liberálna matka, ktorá synovi spieva pesničku o sexe v kúpeľni, prichádza s deťmi do malého mestečka pri Bostone. Opäť chce začať odznova, čo ťažko prežíva najmä dospievajúca dcéra.
Ginny, ktorá sa často správa ako klasický pubertálny „spratek“, si hľadá priateľov a prvé lásky na novej strednej škole. Tak trochu Beverly Hills 90210, tak trochu Gilmorove dievčatá.
Druhá línia príbehu je snaha Georgie, aby sa rodina konečne usadila. Zároveň však pred deťmi a okolím skrýva svoju temnú minulosť. Všetko pre to, aby deti mali lepší život, než mala ona sama.
Never Have I Ever (Netflix)
Zostaňme pri tínedžeroch. Tento seriál sa na prvý pohľad tvári ako príbeh o vzťahoch v rámci indickej menšiny v Amerike. A na druhý pohľad