Denník N

Ráno s NHL: Experiment v troskách. V Toronte chceli Floridu a po nej titul, po vypadnutí však musia prísť zmeny

Sklamaný kapitán Toronta John Tavares. Foto - TASR/AP
Sklamaný kapitán Toronta John Tavares. Foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobré ráno,

Toronto Maple Leafs patrí v súčasnej NHL medzi najlepšie tímy, ale vždy len v rámci základnej časti. Vďaka dobrým výsledkom v tabuľkovej fáze ligy pravidelne postupuje do play-off, tam však ešte pravidelnejšie veľmi rýchlo končí.

Tento rok síce bol menšou výnimkou, lebo Maple Leafs vyradením Tampy Bay vyhrali svoju prvú sériu vo vyraďovacej časti od roku 2004, ale táto sezóna sa v klube aj tak opäť skončila veľkým sklamaním.

Namiesto očakávaného Bostonu čelili v konferenčnom semifinále Floride, ktorá senzačne otočila sériu s rekordérom základnej časti z 1:3 na 4:3.

S podceňovanou Floridou však jednoznačne prehrali a medzi odborníkmi sa debatuje, čo urobiť s tímom, v ktorom sa najväčšie hviezdy nedokážu v play-off presadiť.

2. kolo play-off:

semifinále Západnej konferencie
Edmonton – Vegas 2:4
(konečný stav série 2:4, postúpilo Vegas)

Ráno s NHL je článok, v ktorom sa venujeme jednej téme z najlepšej hokejovej ligy na svete a prinášame krátky súhrn nočného diania. Rubrika bude vychádzať aj počas play-off, hoci nie každý deň.


Keď Toronto v prvom kole vyradilo Tampu 4:2 na zápasy, fanúšikovia pred Scotiabank Arenou skandovali: „My chceme Floridu!“

Želanie sa im splnilo, lebo sa zdalo, že cesta k Stanleyho poháru je pre nich takto schodnejšia.

Jadro mužstva je už dlho pokope a práve túto jar si mal klub vynahradiť všetky doteraz neúspešné roky a opäť zaútočiť na Stanleyho pohár. Tých získal v histórii až trinásť, ale ten posledný ešte v roku 1967.

Hokej

NHL

Ráno s NHL

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie