Denník N

Pán Fico, kde máte klobásu?

Ak po voľbách získajú moc sily, ktorým dnes „predsedá“ Robert Fico, budú tým poškodení všetci občania Slovenskej republiky. Tí, čo im dali svoj hlas, akurát zaslúžene.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Autor je bývalý poradca predsedu vlády

Kto si dnes z tých ruských agentov v parlamente spomenie na darované migy Ukrajine? V ich kampani na ovládnutie štátu to bola len jedna z epizód, na ktorej sa zachytili, aby svetu zvestovali, čo sú zač.

Smer bol jasne a jednoznačne proti. Podľa Roberta Fica bolo darovanie „aktom otvoreného nepriateľstva proti Ruskej federácii“. Logika tohto výroku je neúprosná a prispieva k tomu, že vylúčenie Smeru zo svojich radov je živou témou európskych socialistov. Tak to vyplýva zo slov predsedníčky aliancie socialistov a demokratov v Európskom parlamente I. G. Pérez pre portál euractiv. Niežeby exkomunikácia Smeru výraznejšie pohla jeho domácimi preferenciami, ale bol by to jasný signál, že smerácke spôsoby nepatria do civilizovanej Európy.

Hlas sa pri téme migy tradične zmietal medzi svojimi voličmi, ktorí sú aj voličmi Fica. Pre tých, čo chcú Petra Pellegriniho a spol. vidieť ako zamaskovanú prozápadnú silu, bol Hlas ZA darovanie. Akurát s podmienkami, že darovaním nesmie byť ohrozená obranyschopnosť Slovenska a „musí byť súčasťou kolektívneho rozhodovania na úrovni NATO a EÚ“. Podmienka obranyschopnosti mala vyzerať štátnicky, ale v kontexte opotrebovaných migov to bola kravina na entú.

Dajme moc populistom a zavrime železiarne

Ale z tej druhej „hlasovej“ podmienky sa dá vyvodiť dôležité poučenie pre praktickú politiku a medzinárodnú bezpečnosť: určitá autonómia členských štátov NATO a s ňou spojená možnosť vytvárať koalície ochotných sú žiaduce práve v dôsledku

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hlas

Inflácia

Obranná dohoda s USA

Robert Fico

Smer

Vojna na Ukrajine

Komentáre

Teraz najčítanejšie