Denník N

Nová nemocnica v Martine má problém. Nik ju nechce postaviť

Foto N – Peter Kováč
Foto N – Peter Kováč

Do tendra na stavbu novej nemocnice v Martine sa neprihlásil nikto. Nemocnica súťaž zopakuje, už teraz sú termíny veľmi natesno.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Nová nemocnica v Martine, ktorá má vzniknúť vďaka financiám z plánu obnovy, má problém. Na stavbu nemocnice je vyčlenených 330 miliónov eur, no do tendra sa neprihlásila žiadna firma. V piatok bol posledný termín, keď sa firmy mohli prihlásiť do verejného obstarávania.

Súťaž na zhotoviteľa stavby vyhlásili v decembri. Ešte pred mesiacom Martina Antošová, ktorá riadi stavbu martinskej nemocnice, pre Aktuality.sk povedala: „Ak by sa nám podarilo tender uzavrieť v máji a zmluvu podpísať v júni, tak by sme mohli začať stavať už v lete.“

Dodala, že záujemcovia sa na súťaž pýtajú, a preto predpokladala záujem. Antošová je momentálne aj v tíme pre

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Nemocnica Rázsochy

Plán obnovy EÚ

Zdravotníctvo

Slovensko

Teraz najčítanejšie