Denník N

Ráno s NHL: Tkachuk nebol najväčším talentom, no dnes je hviezdou play-off. Kedysi bol najhorší na ľade, vraví jeho mama

Hráči Floridy, zľava Matthew Tkachuk, Brandon Montour a Aleksander Barkov. Foto - TASR/AP
Hráči Floridy, zľava Matthew Tkachuk, Brandon Montour a Aleksander Barkov. Foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobré ráno,

Florida Panthers si zaistila miestenku v play-off len pár dní pred ukončením základnej časti. Dlhší čas to s ňou nevyzeralo vôbec ideálne, no 6 víťazstiev v rade v posledných 8 zápasoch jej nakoniec vynieslo poslednú postupovú priečku.

Výrazne k tomu prispelo aj nečakané zlyhanie Pittsburghu Penguins s predposledným Chicagom (2:5), Florida sa tak napokon dostala pred Pittsburgh o jeden bod.

Florida natiahla svoju sériu účastí v play-off po tomto roku už na 4 sezóny. Cez druhé kolo sa však v ani jednom z predošlých pokusov nedostala a finále konferencie si naposledy zahrala ešte v roku 1996.

V play-off však prekvapivo porazila Boston aj Toronto a mieri do konferenčného finále. A jedným z hrdinov je Matthew Tkachuk, ktorý do Floridy prišiel pred touto sezónou.

Ráno s NHL je článok, v ktorom sa venujeme jednej téme z najlepšej hokejovej ligy na svete a prinášame krátky súhrn nočného diania. Rubrika bude vychádzať aj počas play-off, hoci nie každý deň.


Správne letné rozhodnutie

Jedným z virálnych momentov tohtoročného play-off je Tkachukov rozhovor po vyradení favorizovaného Toronta.

„Teraz už veľmi nepočujeme pokriky ,chceme Floridu‘,“ povedal líder Floridy, ktorý nazbieral v sérii s Maple Leafs päť bodov. Narážal tým na skandovanie fanúšikov kanadského klubu. Tí si po postupe do 2. kola želali práve Panthers.

Zaradil sa tak k najväčším osobnostiam vyraďovacej časti, hoci jeho tímu veril málokto.

 

Matthew, syn legendárneho otca Keitha, bol draftovaný pred siedmimi rokmi zo šiesteho miesta tímom Calgary. Tam sa presadil už od začiatku a prakticky každým rokom sa dokázal zlepšovať.

Ako dieťa však nepatril hneď k najväčším talentom. „Keď sme boli na jeho prvom zápase, tak hral hrozne. Bol

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

NHL

Ráno s NHL

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie