Denník N

Newsfilter: Výmenou Aláča by Ódor riskoval nového nepriateľa pre Čaputovú

Premiér Ľudovít Ódor a prezidentka Zuzana Čaputová. Foto N - Tomáš Benedikovič
Premiér Ľudovít Ódor a prezidentka Zuzana Čaputová. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Máme novú vládu, ale na nového riaditeľa SIS si trúfne len ťažko. 2. Dva príklady, prečo musela Hegerova vláda odísť. 3. Nemocnicu v Martine nechce nikto postaviť

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

K ČSOB Smart účtu bez poplatku za vedenie môžete okrem SmartSlužieb+ teraz získať aj bonus až do výšky 150€. Založte si účet,splňte jednoduché podmienky a bonus môže byť váš.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Máme novú vládu, ale na nového riaditeľa SIS si trúfne len ťažko

Pokoj, odbornosť, budúcnosť, spájanie sa a služba krajine. To je päť princípov, na ktorých chce postaviť svoje približne polročné pôsobenie premiér úradníckej vlády Ľudovít Ódor. Svoj tím predstavil na brífingu, počas ktorého sa noví ministri a nové ministerky osobne uviedli krátkymi vystúpeniami. Nie prekvapujúco sa niesli v duchu, aký zadefinoval predseda vlády.

Ódor má teraz 30 dní na to, aby požiadal parlament o vyslovenie dôvery. Dovtedy bude vládnuť s plnými kompetenciami. Ak poslancov nepresvedčí – čo je pravdepodobné –, bude pokračovať v móde, v akom pôsobil kabinet Eduarda Hegera po strate väčšiny v Národnej rade. Teda s obmedzenými, ale stále dôležitými právomocami.

Vzhľadom na spôsob, akým zadefinoval Ódor predstavu o svojom premiérovaní, je len málo pravdepodobné, že sa odhodlá na ťažké politické súboje.

Dôvody

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Eduard Heger

Hegerova vláda

Ľudovít Ódor

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Plán obnovy EÚ

Reforma nemocníc

Sme rodina

Viliam Karas

Zuzana Čaputová

Komentáre

Teraz najčítanejšie