Denník N

KDH definitívne odmietlo spoluprácu s Demokratmi. Milan, s kým chceš vládnuť? pýtal sa Heger

Eduard Heger a Milan Majerský. Foto N – Tomáš Hrivňák a Tomáš Benedikovič
Eduard Heger a Milan Majerský. Foto N – Tomáš Hrivňák a Tomáš Benedikovič

Spájanie by podľa predsedu Milana Majerského uškodilo KDH a ľudia by namiesto nich mohli voliť Republiku. Eduard Heger pripúšťa rokovania s Dzurindom, Mostom-Híd a Zsoltom Simonom.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Eduard Heger ešte aj v deň, keď odišiel z postu premiéra, presviedčal predsedu KDH Milana Majerského, aby sa spojili do volieb. Na diskusii Denníka N pred kamerami to Majerský odmietol: KDH podľa neho už nemá v pláne rokovať o volebnej spolupráci s inou stranou.

Majerský hovorí, že keď bol ešte Heger v OĽaNO, dali mu ponuku na druhé miesto na kandidátke. Táto ponuka podľa neho vypršala, keď Heger založil Demokratov. „Ponuku sme dali Eduardovi Hegerovi. On povedal, že má ďalších ľudí, s ktorými odchádza z OĽaNO,“ povedal Majerský. Viacerí ľudia z Demokratov majú podľa Majerského bližšie k Progresívnemu Slovensku než ku KDH.

Aj v pondelok v diskusii Denníka N Heger emotívne presviedčal Majerského, že ich spojenie by mohlo priniesť veľkú silu do volieb a mohlo by odvrátiť návrat Roberta Fica k moci. Eduard Heger a Milan Majerský o sebe opakovane hovorili ako o priateľoch.

„Načo tu bude dobré, že ani my a ani vy sa tam nedostaneme a bude tu vláda Fica?“ pýtal sa Heger. „Úrad špeciálnej prokuratúry pôjde prvý dole.“

Demokrati Eduarda Hegera sú od svojho vzniku pod hranicou zvoliteľnosti. Istotu parlamentu nemá ani KDH, ktoré sa v prieskumoch pohybuje okolo šiestich percent.

Majerský: Neverím tomu prieskumu, ľudia by to hodili Republike

KDH sa pripravuje na samostatný postup vo voľbách, opakoval Majerský. „Prečo sa nás snažíte zahnať do kúta a hovoríte, že buď sa spojí KDH s Demokratmi, alebo tu bude Fico?“

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Demokrati

Eduard Heger

KDH

Milan Majerský

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie