Denník N

Newsfilter: Fico de facto odkázal Američanom, Nemcom a Britom, že sú hlupáci

Protest proti obrannej dohode pred Národnou radou vo februári 2022, zúčastnilo sa ho približne 2-tisíc ľudí. Foto N - Tomáš Benedikovič
Protest proti obrannej dohode pred Národnou radou vo februári 2022, zúčastnilo sa ho približne 2-tisíc ľudí. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Predseda Smeru uháňa so zaviazanými očami po diaľnici v protismere. 2. Útrapy demokratov – Heger má problém s koalíciou, Sulík s Dubajom, Maďari s rozpadom. 3. Taraba vycúval a Ústavný súd prehovoril k paragrafu 363.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

K ČSOB Smart účtu bez poplatku za vedenie môžete okrem SmartSlužieb+ teraz získať aj bonus až do výšky 150€. Založte si účet,splňte jednoduché podmienky a bonus môže byť váš.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Predseda Smeru uháňa so zaviazanými očami po diaľnici v protismere

Predseda Smeru sa opäť vyjadril k vojne na Ukrajine a znova preukázal, na aký okraj sám seba a svoju stranu vytesnil. Ak vo voľbách uspeje, hrozí, že tam pošle aj Slovensko.

Práve v čase, keď ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj triumfálne putuje Európou (Rím, Berlín, Paríž, Londýn), pričom spojenci mu rad za radom vyjadrujú podporu a oznamujú nové dodávky zbraní na obranu pred ruskou agresiou, Robert Fico ich de facto všetkých obvinil, že sú hlupáci.

V utorok na tlačovke vyslal štyri základné posolstvá:

  • Dodávky zbraní Ukrajine západnými štátmi, ako sú Nemecko, Francúzsko a Taliansko, sú „hrubá podpora zabíjania bez výsledkov“.
  • Smer je proti dodávkam techniky napadnutej krajine, namiesto toho si podľa neho treba „sadnúť“ a rokovať o mieri.
  • Namiesto spojencov z Európskej únie a NATO Fico „mimoriadne ocenil“ postoj „Svätého Otca“, Číny a Brazílie, „ktorí majú stokrát viac rozumu ako Američania s Nemcami a Britmi“.
  • Je naivné domnievať sa, že nejaký počet tankov zmení postoj Ruska k vojne.

Tak málo slov a tak veľa nezmyslov sa málokedy stretlo pohromade

1. Tvrdenie, že dodávky zbraní Ukrajine sú podporou zabíjania bez výsledkov, je morálne neudržateľné a vecne nesprávne. Ak

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Demokrati

Eduard Heger

Modrí, Most-Híd

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Richard Sulík

Robert Fico

SaS

Smer

Tomáš Taraba

Vojna na Ukrajine

Komentáre

Teraz najčítanejšie