Denník N

„Ľudiaja nevedia žiť, sú stále nespokojny,“ spieva Majo zo Žiliny. Má 40, Downov syndróm a práve vydal debutovú pesničku

Majo Čuraj pri nakrúcaní videoklipu. Foto - Juraj Ondráš
Majo Čuraj pri nakrúcaní videoklipu. Foto – Juraj Ondráš

Na hudobnej scéne pribudol nezvyčajný raper. Prvý singel vytvoril v spolupráci so skladateľom Mirom Tóthom.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

„Som Majo. Mám štyridsať rokov. Rapová hudba znamená pre mňa život, ktorý mám veľmi rád. Toto je môj prvý oficiálny singel.“

S týmito slovami zverejnil pesničku Kocka Majo Čuraj. Doteraz žil v Žiline a poznali ho len ľudia z najbližšieho okolia. Tento týždeň však vydal nahrávku, ktorá to môže zmeniť.

Ocitnúť sa prvýkrát v nahrávacom štúdiu ako štyridsiatnik je dosť nezvyčajné. Muzikanti zvyčajne debutujú omnoho skôr.

Aj zo sprievodného videoklipu k tejto skladbe je však okamžite jasné, že Majo Čuraj nie je len obyčajný ďalší začínajúci muzikant.

Svet ako kocka

Spievať o tom, že ľudia nevedia žiť, stále sú nespokojní a robia veci, ktoré by nemali robiť, môže znieť ako klišé. Nie však v tejto verzii.

„Svet je ako kocka!“ viac kričí, než spieva Majo Čuraj. Naliehavosť jeho slov ešte zvýrazňujú rýchlo pulzujúce elektronické hudobné podklady s temnou atmosférou. Je to autentický prejav človeka s Downovým syndrómom, ktorý

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hudba

Kultúra

Teraz najčítanejšie