Denník N

Zdeno si nevymýšľal, tvrdí Lucic a rozpráva, ako to bolo s Chárovou historkou, ktorá urazila Bieksu

Chára a Lucic v roku 2011. Foto - AP/Chris O'Meara
Chára a Lucic v roku 2011. Foto – AP/Chris O’Meara

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Zdeno Chára má mimoriadny príbeh a vie o ňom aj dobre rozprávať. Jedna historka z jeho hráčskej kariéry však nedávno vyvolala rozruch.

Chára na jeseň povedal, že pri zisku Stanley Cupu v roku 2011 ho so spoluhráčmi veľmi motivovalo, keď videli, ako hráči Vancouvru za stavu 3:2 v sérii pre Canucks na ľade nacvičujú, ako budú dvíhať Stanley Cup.

Chára to vyhlásil v podcaste bývalej hviezdy amerického futbalu Juliana Edelmana a komika Sama Morrila.

Veľmi tým nahneval bývalého hráča Vancouvru Kevina Bieksu, ktorý je momentálne televíznym expertom. Pravdivosť historky poprel v štúdiu na stanici Sportsnet, potom sa to virálne šírilo a rozoberalo na Twitteri aj v médiách.

„Chára ma sklamal, je to najhlúpejšia historka, akú som kedy počul. Urazil ňou členov siene slávy,“ hovoril Bieksa.

Za Kanadu hrá momentálne na majstrovstvách sveta 34-ročný Milan Lucic, ktorý hral v spomenutom finále v roku 2011 ako spoluhráč Zdena Cháru.

Opýtali sme sa ho, ako to bolo s nácvikom dvíhania Stanleyho pohára.

Lucic si zaspomínal, ako ho v mladosti trénoval Craig Ramsay, ktorého volá prezývkou Rammer, aj na roky s ďalšími slovenskými spoluhráčmi – Mariánom Gáboríkom v Los Angeles, Andrejom Sekerom v Edmontone, Adamom Ružičkom v Calgary či na Mária Bližnáka, s ktorým vyhral na začiatku kariéry Memorial Cup.

Ako to naozaj bolo

Pre Lucica bolo finále Boston – Vancouver veľmi špecifické. Pochádza totiž z Vancouvru a sám povedal, že keby nehral hokej, zrejme by pracoval v miestnych dokoch ako jeho otec a bratia. V roku 2011 však prispel k tomu, že jeho rodné mesto nezískalo svoj prvý Stanley Cup.

Podľa Lucica si Chára historku o nácviku dvíhania pohára nevymyslel, no z jeho spomienok sa zdá, že pravdu môžu mať obaja – Chára aj Bieksa.

„Bolo to tak, že sme videli

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

MS v hokeji

  • finále: Kanada - Nemecko 5:2
  • Slovensko skončilo na 9. mieste

NHL

Zdeno Chára

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie