Denník N

Newsfilter: KDH nemá povinnosť zachraňovať Hegera

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Na obranu KDH. 2. Maďari sa dostanú do parlamentu len so šťastím. 3. Krajniak píše rodičom dôchodcom.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

[Tip: Radi čítate v maďarčine? Navštívte Napunk.sk od Denníka N]

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Na obranu KDH

Predseda KDH Milan Majerský v diskusii Denníka N odmietol spojenie s Eduardom Hegerom a jeho Demokratmi. Nepomohlo ani podkladanie sa bývalého premiéra, ktorý sa ho emotívne pýtal, na čo bude dobré, že sa do parlamentu nedostane KDH ani Demokrati, ale bude vláda Roberta Fica.

Majerský opakoval, že KDH už nemá v pláne rokovať o volebnej spolupráci s inou stranou, ponuka pre Hegera na druhé miesto na ich kandidátke vypršala, prieskumu agentúry Focus, podľa ktorého by takéto spojenie mohlo priniesť dvojciferný volebný výsledok, neverí, prekážajú mu liberáli v Demokratoch, spojenie s nimi by mohlo priniesť nestabilnú „všehochuť“ a odplašiť konzervatívnych voličov k Republike.

Predsedovi KDH sa nedostalo veľkého pochopenia, pritom to až také ťažké nie je.

Kto pomáha Ficovi.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Dôchodky a dôchodkový vek

Eduard Heger

KDH

Maďarské strany na Slovensku

Milan Krajniak

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Komentáre

Teraz najčítanejšie