Denník N

Most-Híd po odchode z Aliancie ide do volieb s Dzurindom, volajú aj Simona a Hegera

Most-Híd 2023. Foto - Napunk
Most-Híd 2023. Foto – Napunk

Dva dni po odchode časti platformy Most-Híd z Aliancie už odchádzajúci členovia založili novú stranu Most-Híd 2023 a oznámili, že v predčasných voľbách budú kandidovať na spoločnej kandidátke s Mikulášom Dzurindom.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Bývalý minister životného prostredia László Sólymos sa stal predsedom strany Most-Híd 2023 a na prvej tlačovej besede strany oznámil, že už v stredu sa dohodli so stranou Mikuláša Dzurindu Modrí na spoločnej kandidátke v septembrových predčasných voľbách. Zároveň chcú v najbližších dňoch rokovať aj so Zsoltom Simonom a Eduardom Hegerom o spolupráci s Maďarským fórom, ktoré už vytvorilo koalíciu s ďalšími menšími stranami a s Demokratmi.

Prečo odišli z Aliancie

Sólymos odchod z Aliancie vysvetľuje ako dôsledok toho, že platforma SMK a predseda strany Krisztián Forró nerešpektovali dohody v strane, v ktorej sa združili tri strany do troch platforiem. „Chceli zneužiť svoje kompetencie na prevalcovanie svojich spojencov,“ povedal Sólymos.

Platforma SMK priviedla do Aliancie politika, ktorý „dlhodobo reprezentuje politiku, ktorá je absolútne v protiklade s našimi hodnotami a naším videním sveta,“ povedal Sólymos o dohode SMK s Györgyom Gyimesim. Dodal, že doterajší poslanec OĽaNO Gyimesi prináša do strany politický štýl Matoviča, stáva sa tvárou strany a tým ohrozuje jej smerovanie, s čím

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Maďarská aliancia

Mikuláš Dzurinda

Modrí, Most-Híd

Slovensko

Teraz najčítanejšie