Nemec by mal počúvať Ramsayho a trochu sa upokojiť. Handzuš a Bartovič hodnotia prehru s Kazachstanom

Zľava: Michal Handzuš a Milan Bartovič. Foto - TASR, N
Zľava: Michal Handzuš a Milan Bartovič. Foto – TASR, N

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Slovenskí hokejisti prehrali s Kazachstanom 3:4 po nájazdoch a skomplikovali si šancu na postup do štvrťfinále. Slováci viedli po góle Patrika Kocha, no až trikrát inkasovali v 2. tretine. Ďalší zápas hrajú v nedeľu 21. mája o 15.20 h so Slovinskom.

Denník N po zápase oslovil dvoch expertov. Odpovedali Michal Handzuš a Milan Bartovič.

Otázky:

1. Zaslúžili sme si dnes zvíťaziť?
  2. Sme najtrestanejší tím na turnaji. Čím si to vysvetľujete?
  3. Kazachovia nám dali v 2. tretine v priebehu pár minút tri góly. Čo sa stalo?
  4. Šimon Nemec urobil v zápase viacero chýb. Čo musí zmeniť, aby bol platnejší pre tím?
  5. Samuel Hlavaj chytal dva dni po sebe. Bolo to správne rozhodnutie?
  6. Kto bol dnes naším najlepším hráčom?

Michal Handzuš

bývalý útočník, s reprezentáciou získal zlato a dvakrát striebro

Iste, mali sme viac striel a vypracovali sme si viac šancí, ale nehrali sme dobre. Boli sme lepší ako Kazachstan, ale v hokeji na tom, či si výhru zaslúžite, vôbec nezáleží.

Milan Bartovič

bývalý útočník, v reprezentácii odohral 88 zápasov (20 gólov), vicemajster sveta 2012

Osobne som veľmi čakal na tento zápas, keďže sme boli prvý raz favoriti na týchto MS. Kazachstan som doteraz nevidel hrať celý turnaj a musím povedať, že veľmi milo ma prekvapil korčuliarsky, technicky, individuálnou činnosťou hráčov. Naši chalani bojovali až do konca, za stavu 1:3 sa to nevyvíjalo dobre, ale podarilo sa vyrovnať a napokon sme mali šance aj rozhodnúť. V predĺžení mal viac šancí súper. Jeho štyri premenené nájazdy proti nášmu dobre chytajúcemu brankárovi ma veľmi prekvapili.

Handzuš: V prvom rade treba povedať, že dva útočné fauly boli v úvode 2. tretiny úplne zbytočné. Som si istý, že tréneri