Denník N

OĽaNO bez dôkazov hovorí o tajnej dohode Valla s Ódorom a okrádaní rodín. Premiér aj primátor to označili za nezmysly

Milan Vetrák. Foto - FB MV
Milan Vetrák. Foto – FB MV

Poslanec Milan Vetrák vidí prepojenie primátora Bratislavy Matúša Valla na premiéra Ľudovíta Ódora a aj na predsedu PS Michala Šimečku. Hovorí o neomarxistoch či o ožobračovaní rodín.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Útoky OĽaNO na primátora Bratislavy Matúša Valla prešli do novej, ešte ostrejšej fázy, ako keď vedenie hlavného mesta spochybňoval Igor Matovič. Po lídrovi hnutia ich prebral poslanec Milan Vetrák, tieňový minister spravodlivosti a predseda ústavnoprávneho výboru parlamentu. Používa výrazy ako tajná dohoda, okrádanie a ožobračovanie rodín, neomarxisti, výpalné a spája Valla aj s Robertom Ficom.

Najnovšie Vetrák tvrdí, že primátor Vallo uzavrel „tajnú dohodu“ s novou vládou a na jej základe by mala Bratislava dostať 50 miliónov eur, ktoré zostali z balíka pomoci obciam a mestám s energetickou krízou vo výške 200 miliónov eur.

Do sporu už zatiahli aj nového premiéra Ľudovíta Ódora, ktorý hovorí, že ide o nezmysly.

Vetrák: Viem to od ľudí v štátnej správe

Milan Vetrák neponúka jasné dôkazy svojich tvrdení. Počas tohto týždňa hovoril, že má informácie „priamo od ľudí v štátnej správe, ktorá sa na tejto dohode podieľala“.

„Pred dvoma týždňami som bol ministerstvom informovaný, že z tejto položky sa neminuli všetky peniaze a tieto peniaze mali byť predmetom memoranda s Bratislavou, ktorú robili na úrade vlády,“ napísal Vetrák Denníku N.

Poslanec neprezradil ani to, od koho presne sa o údajnej dohode dozvedel.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Bratislava

Slovensko

Teraz najčítanejšie