Denník N

Newsfilter: Súd nevidel Kočnerovu skazenosť, vinná je podľa neho len Zsuzsová

Marian Kočner na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku. Foto N - Tomáš Benedikovič
Marian Kočner na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Zsuzsová vinná bez pochybností, Kočner nevinný s pochybnosťami. 2. Koľkokrát ešte budú musieť počuť, ako zomreli ich deti. 3. Keby chcel niekto diskreditovať sudkyňu Záleskú, nekonal by inak ako „Pluska“.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Gemerka zo slovenského krasuMinerálna voda Gemerka, s obsahom horčíka a vápnika, priaznivo pôsobí na psychické aj fyzické zdravie.


Správy vybrala a komentovala Jana Shemesh

1. Zsuzsová vinná bez pochybností, Kočner nevinný s pochybnosťami 

Na úvod si najprv zhrňme výsledky dnešného súdneho pojednávania na Špecializovanom trestnom súde, kde rozhodoval senát v zložení Ružena Sabová, Rastislav Stieranka a Jozef Pikna.

Hlavne v prípade vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice ide o prípad, ktorý vážne otriasol Slovenskom, a nastolil novú politickú a spoločenskú realitu. K vraždám došlo pred viac ako piatimi rokmi a ani po dnešku sa prípad neuzavrie.

  • Alena Zsuzsová je vinná z objednávky vraždy Jána Kuciaka a z prípravy vrážd prokurátorov Maroša Žilinku a Petra Šufliarskeho, ako aj z nedovoleného ozbrojovania. Súd jej za to uložil trest vo výške 25 rokov, Kuciakovcom musí vyplatiť 160-tisíc eur. Senát o vine rozhodol v pomere 3:0. Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) jej navrhoval doživotie, ale súd si myslí, že u nej môže prísť k náprave, hoci je to hraničné.
  • Dušan Kracina je vinný z prípravy vraždy Maroša Žilinku, dostal trest osem rokov a nariadenú psychiatrickú liečbu, lebo je gambler. ÚŠP pre neho žiadal 25 rokov.
  • Marian Kočner je nevinný v prípade objednávky vraždy Kuciaka aj prípravy vrážd prokurátorov Žilinku a Šufliarskeho, senát rozhodol v pomere 2:1. ÚŠP navrhoval doživotie.
  • Darka Dragiča oslobodili v prípade prípravy vrážd prokurátorov Žilinku a Šufliarskeho. ÚŠP chcel trest vo výške 17 rokov.
  • Nikoho neodsúdili za prípravu vraždy prokurátora, vtedy advokáta Daniela Lipšica.

Rozmeňme si to.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Marian Kočner

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Vražda Jána Kuciaka

Komentáre

Teraz najčítanejšie