Denník N

Ramsay povedal Nemcovi s Kňažkom, čo definuje skvelých hráčov. Spravili presný opak

Šimon Nemec a Samuel Kňažko. Foto – TASR/Martin Baumann; koláž - N
Šimon Nemec a Samuel Kňažko. Foto – TASR/Martin Baumann; koláž – N

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

„Áno a nie.“

S týmito slovami prišiel Craig Ramsay pred novinárov po prehre s Kazachstanom 3:4 po samostatných nájazdoch. Myslel tým, že to budú jeho prvé dve odpovede bez ohľadu na to, čo sa ho opýtame.

„Áno, ukradli sme Kazachom bod. Nie, nehrali sme ako tím.“

Ramsay odtrénoval rekordný 123. zápas na lavičke slovenskej reprezentácie, o jeden zápas prekonal Júliusa Šuplera.

„Väčšina hráčov nevedela, že mám takýto deň, a určite sa mi ho nesnažili pokaziť. Vyšlo to však tak, že som z výsledku sklamaný. Bohužiaľ, veľa veľkých zápasov, ktoré som tu odtrénoval, dopadlo zle. Zápas trochu pokazil dojem z rekordu. Veľa sme pred ním hovorili o hrdosti, ktorú má hráč v reprezentačnom drese. O tom, že chceme byť hrdí na seba a že chceme, aby na nás boli hrdí fanúšikovia. Niektorí hráči však chceli všetko robiť sami. Zobrať puk od vlastnej bránky k súperovej,“ hodnotil Ramsay.

Kanadský tréner si pred zápasom zobral bokom Šimona Nemca so Samuelom Kňažkom a vysvetlil im, čo robí skvelých hráčov skvelými.

„Naozaj dobrý hráč spraví v zápase štyridsať

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

MS v hokeji

  • finále: Kanada - Nemecko 5:2
  • Slovensko skončilo na 9. mieste

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie