Denník N

Týždňový newsfilter: Štát s Kočnerom ešte neskončil, ale bude to trvať dlhšie

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Štát nad Kočnerom stále vyhráva. 2. Jedna hodina Ódora na každý týždeň. 3. Neberte nám prezidentku

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Správy vybrala a komentovala Monika Tódová

1. Štát nad Kočnerom stále vyhráva

Udalosťou týždňa je nepochybne rozsudok v kauze vraždy Jána Kuciaka. Verejnosti z neho zostala v hlave najmä informácia, že Alena Zuszsová je podľa súdu vinná a Marian Kočner nie.

To nie je dostatočne presvedčivé, a preto sa znova rozlezie pocit, že v tejto spoločnosti nemá život novinára takú hodnotu, aby dokázala jeho vraždu riadne prešetriť a odsúdiť. Teda zatiaľ.

Je to frustrujúce, hneváme sa a nerozumieme tomu. Aj prokurátori, ktorých vraždy boli plánované, sa možno pýtajú: Ak ja nie som dôležitý pre tento štát, tak potom kto? Nielen pokiaľ ide o oslobodenie Mariana Kočnera, ale aj pokiaľ ide o tresty pre nových odsúdených.

25 rokov pre Alenu Zsuszovú spolu za tri (2+1) dokonané vraždy a tri v príprave? (o jednej – Lipšicovej vraj len žartovala a nemyslela to vážne).

Osem rokov za prípravu vraždy prokurátora úradu špeciálnej prokuratúry Žilinku? (Kracina) Veď toľko dostal špeciálny prokurátor Kováčik za prijatie úplatku 50-tisíc eur.

Je vo väzení? Je. 

Aj keď sa nám to nezdá, tak Slovensko svoj zápas s Marianom Kočnerom zatiaľ vyhráva. V kauze zmenky je právoplatne odsúdený na 19 rokov. Zhodli sa na tom šiesti sudcovia – traja zo Špecializovaného trestného súdu a traja z Najvyššieho súdu.

V prípade vraždy Jána Kuciaka a v príprave vrážd prokurátorov si zatiaľ štyria sudcovia myslia, že oslobodený byť nemal a dvaja si myslia, že mal.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ľudovít Ódor

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Vražda Jána Kuciaka

Zuzana Čaputová

Komentáre

Teraz najčítanejšie