Denník N

Experti po víťazstve nad Slovinskom: Nervozita, zviazané ruky, ale máme tri body, poďme ďalej

Zľava: Ivan Švarný, Tomáš Surový. Foto - TASR, koláž - N
Zľava: Ivan Švarný, Tomáš Surový. Foto – TASR, koláž – N

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku a počúvať môžete aj bez pripojenia k internetu. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Slovenskí hokejisti zdolali Slovincov 1:0 a udržali sa v hre o postup do štvrťfinále na majstrovstvách sveta. V utorok potrebujú zdolať Nórov v riadnom hracom čase a musia dúfať, že Lotyši proti Švajčiarom nezískajú ani bod.

Denník N po zápase oslovil dvoch expertov. Odpovedali Tomáš Surový a Ivan Švarný.

Otázky:

  1. Potrebné tri body máme. Môžeme byť spokojní aj s výkonom?
  2. Ako hodnotíte Libora Hudáčka na pozícii centra?
  3. Do bránky sa vrátil Stanislav Škorvánek, on aj Samuel Hlavaj teda odchytali po tri zápasy? Koho by ste nasadili v utorok proti Nórom?
  4. Výrazne sme prehrali na buly aj so Slovincami, konkrétne 19:33. Môže to byť už aj o nízkom sebavedomí na túto činnosť?
  5. Ako Šimom Nemec a Samuel Kňažko svojimi výkonmi zareagovali na verejnú kritiku od Craiga Ramsayho po zápase proti Kazachstanu? Vyčítal im, že výborní hráči toľko nešpekulujú.
  6. Kto bol dnes naším najlepším hráčom?

1. Potrebné tri body máme. Môžeme byť spokojní aj s výkonom?

Tomáš Surový

bývalý útočník, na MS odohral 50 zápasov (8+11), je vicemajstrom sveta z roku 2012

Je to ubojované víťazstvo. Hráči boli nervózni a mali zviazané ruky. Vedeli sme, o aký dôležitý výsledok hráme. Áno, nebolo to veľmi pekné víťazstvo, ale momentálne sú dôležité tri body. Zo šiestich potrebných prvé tri máme, ideme ďalej.

Ivan Švarný

obranca, za reprezentáciu odohral 116 zápasov 

Myslím si, že v tejto situácii sa už asi ani nepozeráme na to, ako sme hrali. Držali sme stav 1:0 od úvodu druhej tretiny, mali sme veľa nájazdov na brankára, myslím aj Matúša Sukeľa, Miloš Kelemen bol v situácii troch proti brankárovi, ale nepresadili sme sa. Na toto asi najviac trpíme na turnaji.


2. Ako hodnotíte Libora Hudáčka na pozícii centra?

Surový: Myslím si, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

hokejová reprezentácia

MS v hokeji

  • finále: Kanada - Nemecko 5:2
  • Slovensko skončilo na 9. mieste

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie