300 slov z MS: Slováci sa zahrávali, ale nádej ešte žije. Za túto situáciu si môžeme sami, hovorí Škorvánek

Slovenskí hokejisti. Foto – TASR/Martin Baumann

Slovenskí hokejisti zdolali na MS v hokeji Slovinsko 1:0.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Slováci zvíťazili, majú dôležité tri body a nádej na postup do štvrťfinále, ale veľa iných pozitív zápas nepriniesol.

„Trpeli sme a vy doma pred televíziou určite tiež,“ hovoril pre RTVS Marián Gáborík.

Slovenskí hokejisti vyhrali iba 1:0 gólom Richarda Pánika z 21. minúty. Pre oba tímy to bol mimoriadne dôležitý zápas. Slovensko potrebovalo vyhrať v riadnom hracom čase, aby malo šancu na štvrťfinále; Slovinci potrebovali zabodovať, aby mohli pomýšľať na záchranu.

Chýbali pritom milimetre k tomu, aby bolo všetko inak. Slovinskí hokejisti už radostne zdvíhali ruky nad hlavu. Puk letel poza slovenského brankára Stanislava Škorvánka popri bránkovej čiare, ale vyrazil ho von. Bolo asi 15 sekúnd do konca tretej tretiny. Gól by už teda znamenal v podstate istotu predĺženia.

Priebehu zápasu zodpovedala aj atmosféra po jeho konci. Hráči príliš neprejavovali radosť. Kamery navyše zachytili, ako