Denník N

Hrivík tesne po zápase dohováral Hudáčkovi. Ramsayho reakcia: My sme sa aj pobili

Na snímke hráči Slovenska sa tešia z víťazstva 1:0 nad Slovinskom. Foto - TASR
Na snímke hráči Slovenska sa tešia z víťazstva 1:0 nad Slovinskom. Foto – TASR

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Na konci zápasu Slovensko – Slovinsko (1:0) sa stala diskutovaná situácia.

Libor Hudáček sa v závere najskôr v 57. minúte pri tlaku Slovincov nechal vylúčiť. Keď už bol späť na ľade, v poslednej minúte pri hre Slovincov bez brankára získal puk a z obranného pásma netrafil prázdnu bránku.

Hráči v takejto situácii väčšinou puk len posunú do stredného pásma. Teraz však z toho bolo zakázané uvoľnenie a ďalšie vhadzovanie v našom obrannom pásme.

Zápas sa skončil a kamery zachytili, ako mu priamo na ľade dôrazne dohováral kapitán Marek Hrivík.

Rozoberali to aj televízni experti RTVS Marián Gáborík a Boris Valábik.

„Libor Hudáček veľmi chce dať gól, má, čo by chcel ukázať. Robí však aj zbytočné fauly. Pri jeho vylúčení sme mali trocha šťastie, že vylúčili aj Slovinca. Veľmi chce dať gól, ale napríklad snažil sa dať gól a vyrobil zakázané uvoľnenie. A teda sme sa dostali do nášho pásma. Ja viem, že chce dať gól, aj má šance,“ povedal Gáborík.

Valábik na to zareagoval: „Musíš byť tímový, je 1:0, hráš o postup do štvrťfinále a vieš, že na tom robia aj ľudia okolo teba. Vtedy nemôžeš myslieť len na to, aby si dal gól. Takto je ťažké snažiť sa to zlomiť. Aj lídri dali najavo, že toto sa im nepáči.“

Hrivík bol v mixzóne v rozhovore pre RTVS viditeľne nahnevaný. „Tri body máme, ale musíme si k tomu niečo znova povedať, lebo je neuveriteľné, ako sa sami porážame. Mali sme jednoznačne dominovať a hrať lepší hokej, no znova sa nám to nepodarilo. Keď vedieme a máme získať kontrolu nad hrou, začneme sa báť a prestaneme hrať.“

Pánik novinárov opäť odignoroval

Hudáček pred novinárov po zápase neprišiel, no k celej situácii sa vyjadril Craig Ramsay.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

MS v hokeji

  • finále: Kanada - Nemecko 5:2
  • Slovensko skončilo na 9. mieste

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie