Denník N

Newsfilter: Extrémisti vyvolávajú protiamerickú hystériu lžou o hádke dvoch vojakov

Bratislava: Presun amerických vojakov cez územie SR. Foto N - Vladimír Šimíček
Bratislava: Presun amerických vojakov cez územie SR. Foto N – Vladimír Šimíček

Aj keď je Uhrík v obleku, stále je to originálny kotlebovec. 2. Boris Kollár sa zachoval férovo. 3. Keď vládne slovenský parlament, vládne chaos.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

K ČSOB Smart účtu bez poplatku za vedenie môžete okrem SmartSlužieb+ teraz získať aj bonus až do výšky 150€. Založte si účet,splňte jednoduché podmienky a bonus môže byť váš.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Aj keď je Uhrík v obleku, stále je to originálny kotlebovec

Strana Republika sa snaží prezentovať ako umiernenejšia verzia fašistickej ĽSNS, v ktorej jej členovia vyrástli, ochotne roky pôsobili a nikdy sa od jej ideológie nedištancovali, takže sa sami dajú za fašistov označovať. Jednoducho nestačí prezliecť sa do oblekov, aby ste zakryli svoju extrémistickú podstatu.

Presne to platí o predsedovi Milanovi Uhríkovi, ktorý tento týždeň opäť predviedol, prečo takáto strana nemá čo robiť v parlamente a prečo o vládnutí s ňou môže snívať len Robert Fico, ktorý používa rovnako nečestné komunikačné praktiky a má s nimi už takmer rovnaké postoje.

Čo sa stalo vo zvolenskej Bille. V nedeľu 21. mája v jednej z predajní Billa vo Zvolene zasahovala mestská aj štátna polícia proti dvom podnapitým mužom, ktorí v obchode vykrikovali, a museli ich vyviezť von.

Išlo o dvoch príslušníkov americkej armády, ktorí na Slovensko prišli po začiatku ruskej invázie na Ukrajinu a okrem iného pomáhajú brániť slovenský vzdušný priestor.

Čo o tom tvrdila Republika. „Agresívni americkí vojaci znova útočili,“ napísal Uhrík na sociálnych sieťach. Ako neohrozený obhajca slovenskej svojstojnosti svoje publikum ubezpečoval: „Sme na mieste, zisťujeme detaily. Všetko je na kamerách. Toto neututlajú!“

Slovom neututlajú narážal na podobný prípad z apríla, keď tiež opitý americký vojak robil výtržnosti v Banskej Bystrici a pohádal sa aj s miestnym občanom.

Incident mal v uhríkovskej časti spoločnosti očakávanú odozvu. V pondelok večer o desiatej napríklad Slobodný vysielač zverejnil zápisnicu štátnej polície s komentárom: „Už sa to šíri.“

V čom Uhrík klame. V tom hlavnom. Stačilo si

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Kollár

Dôchodky a dôchodkový vek

Milan Uhrík

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Obranná dohoda s USA

Republika

Voľby 2023

Komentáre

Teraz najčítanejšie