Denník N

Vývoj bojov (454. deň): Ruský generál Lapin robil pri Belgorode nezmyselné veci, aby sa predviedol ako hrdina

Ruský generál Lapin v apríli 2022. Foto -Wikimedia
Ruský generál Lapin v apríli 2022. Foto -Wikimedia

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Čo vypovedá prítomnosť generála Lapina v prvej línii o ruskej armáde.
  • Belgorodská operácia sa skončila, účel splnila nadmieru dobre.
  • Ako sa zorientovať vo verziách F-16 a čo dokáže tá, ktorú Ukrajina pravdepodobne dostane. 
  • Vtipy dňa – My tut vol. 2.; Mr. Bean ako Ukrajina.
  • Videá dňa – generál Lapin v prvej línii – prečo je chyba; zatiaľ asi najnázornejšia ukážka z bojiska o tom, ako funguje Javelin.

Informácie v tomto texte sú zhrnutím udalostí za utorok 23. mája. Situácia na niektorých miestach už môže byť iná.

Čo vypovedá prítomnosť generála Lapina v prvej línii o ruskej armáde. Možno sa to nezdá, ale video nižšie je jedno z najpozoruhodnejších, aké počas tejto vojny vznikli. Sú na ňom ruskí vojaci počas udalostí v Belgorodskej oblasti, kde sa skončila krátka operácia, počas ktorej protiputinovskí Rusi na ukrajinskej technike vtrhli na ruské územie.

Správanie vojakov samo osebe nie je ničím zaujímavé. Hlavnou postavou je však generálplukovník Alexandr Lapin, ktorý je od januára náčelníkom štábu ruských pozemných síl. Stal sa ním napriek tomu, že bol tvárou katastrofálnej ruskej porážky pri Iziume na jeseň 2022, za čo sa sa stal terčom veľkej kritiky. Po úteku z Charkivskej oblasti mu síce vzali velenie príslušných jednotiek, ale jeho kariére neublížil.

Lapin na videu robí úplne nezmyselné veci, aké by dôstojník jeho rangu nemal nikdy robiť. Samozrejme, je veľmi pravdepodobné, že zábery vznikli na miestach, ktoré boli v tom čase bezpečné a bez akéhokoľvek nepriateľa, ale aj tak – generálplukovník nemá čo v 

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Vojna na Ukrajine

Vývoj bojov na Ukrajine

  • Editori a reportéri Denníka N Roman Pataj, Vladimír Šnídl, Tomáš Vasilko a Mirek Tóda zhŕňajú aktuálnu situáciu na bojiskách
  • Nové vydanie zverejňujeme každý pracovný deň o 15:00 na webe a ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Súčasne s tým vychádza aj audioverzia pre predplatiteľov na webe a v aplikácii Denníka N
  • Ako pomôcť Ukrajine – prehľad organizácií.

Komentáre, Svet

Teraz najčítanejšie