Denník N

Tina Turner bola na pódiu kráľovnou, no doma mala dlhé roky peklo

Tina Turner (26. 11. 1939 - 24. 5. 2023). Foto - TASR/AP
Tina Turner (26. 11. 1939 – 24. 5. 2023). Foto – TASR/AP

Patrila k najlepším speváčkam a zároveň sa musela vzoprieť násiliu, ktoré na nej páchal jej prvý manžel.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Bola tým typom speváčky, ktorá svojím úžasným vokálnym prejavom a energiou úplne zabrala celé pódium. Na jej hudobnej kariére bolo fascinujúce, že prežila dva životy – najprv ako soulová kráľovná a neskôr ako popová diva.

Zaraďovali ju medzi najlepšie speváčky všetkých čias, no za úspech musela zaplatiť obrovskú daň. Jej život poznačil vzťah s prvým manželom, muzikantom a násilníkom Ikeom Turnerom. Na verejnosti vystupovali v spoločnej skupine, doma bolo peklo.

Zo sestričky speváčkou

Tina Turner sa narodila v roku 1939 do farmárskej rodiny ako Anna Mae Bullock. Jej rodičia sa však doma hádali, čo neskôr prerástlo do násilia, a tak sa o ňu nakoniec starala jej babka. Pôvodne mala byť

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hudba

Kultúra

Teraz najčítanejšie