Denník N

Voľby 2023

Smer
0,00 %
PS
0,00 %
Hlas
0,00 %
OĽaNO, ZĽ, KÚ
0,00 %
Republika
0,00 %
SaS
0,00 %
KDH
0,00 %
SNS
0,00 %
Sme rodina
0,00 %
Demokrati
0,00 %
Aliancia
0,00 %
Modrí
0,00 %
Maďarské fórum
0,00 %
Piráti
0,00 %
Princíp
0,00 %
SOS
0,00 %
KSS
0,00 %
Vlastenecký blok
0,00 %
Spravodlivosť
0,00 %
SHO
0,00 %
My Slovensko
0,00 %
Srdce
0,00 %
SDKÚ
0,00 %
ĽSNS
0,00 %
Karma
0,00 %
Čaká sa na dáta
0,00 % spočítaných hlasov
Prejsť na výsledky

Školský týždeň: Ak sa dieťa nedostane do škôlky, rodičia budú ďalej dostávať rodičovský príspevok

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Školský týždeň pripravuje Centrum vzdelávacích analýz, nezávislá analytická a výskumná organizácia, ktorej cieľom je najmä na základe dát a výsledkov výskumu zlepšovať kvalitu školstva. Podporiť ho môžete tu.

V uplynulých dňoch parlament prijal zásadné zmeny v oblasti vzdelávania, ku ktorým sme sa zaviazali v pláne obnovy. Minulý týždeň sme sa podrobnejšie pozreli na úpravy, ktoré sa týkali podpory pre deti s rozmanitými potrebami. Dôležité zmeny sa však udiali aj v prípade škôlok.

Parlament schválil nárok na miesto v materskej škole pre deti vo veku od troch rokov, čiastočne sa upravili požiadavky na vzdelanie učiteliek a učiteľov v škôlkach a zatiaľ malé posuny sa týkajú aj financovania materských škôl. Pozrime sa, o aké zmeny ide, čo od nich môžeme čakať a či sa nám darí napĺňať reformy z plánu obnovy.

Ak sa dieťa nedostane do škôlky

Prvou významnou zmenou je, že všetky deti od troch rokov budú mať právny nárok na miesto v materskej škole. Čiže ak rodičia budú chcieť dať svoje dieťa do škôlky, škôlka ho bude musieť prijať. Od školského roka 2024/2025 to začne platiť pre štvorročné deti a o rok neskôr už aj pre trojročné.

Reforma by mohla prispieť k tomu, aby do škôlky chodilo viac detí.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Školský týždeň

Každý štvrtok v spolupráci s expertmi z Centra vzdelávacích analýz prináša Školský týždeň najdôležitejšie informácie zo školstva, analýzy a návrhy, ako zmeniť vzdelávanie.

Školstvo

Komentáre, Slovensko

Teraz najčítanejšie