Denník N

Newsfilter: Ak na Slovensku niečo funguje spoľahlivo, je to ruská propaganda 

1. V Moskve z nás musia mať radosť. 2. Vo štvrtok to riadne nešlo, v pondelok bude v parlamente mimoriadne repete. 3. Náš človek grófka Ľubka. 

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Správy vybrala a komentovala Jana Shemesh

1. V Moskve z nás musia mať radosť

Dokonca ani v orbánovskom Maďarsku, kde sú proruské postoje súčasťou vládnej agendy, nie je o tom, že zodpovednosť za vojnu proti Ukrajine nesie samotná Ukrajina či Západ, presvedčených toľko ľudí ako na Slovensku.

17 percent obyvateľstva Slovenska si myslí, že zodpovedná je Ukrajina, ktorá utláčala rusky hovoriacu časť obyvateľstva, a 34 percent sa domnieva, že Rusko provokoval Západ.

Spolu teda 51 percent oslovených v prieskume organizácie Globsec, ktorý pre ňu v marci na vzorke tisíc ľudí realizovala agentúra Focus, viní z agresívnej vojny proti nášmu susedovi, sprevádzanej cieleným ostreľovaním civilistov, znásilňovaním, rabovaním a kradnutím detí, niekoho iného ako Rusko.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hoaxy a propaganda

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

OĽaNO

Poľnohospodárska platobná agentúra

Smer

Vojna na Ukrajine

Komentáre

Teraz najčítanejšie