Denník N

Voľby 2023

Smer
0,00 %
PS
0,00 %
Hlas
0,00 %
OĽaNO, ZĽ, KÚ
0,00 %
Republika
0,00 %
SaS
0,00 %
KDH
0,00 %
SNS
0,00 %
Sme rodina
0,00 %
Demokrati
0,00 %
Aliancia
0,00 %
Modrí
0,00 %
Maďarské fórum
0,00 %
Piráti
0,00 %
Princíp
0,00 %
SOS
0,00 %
KSS
0,00 %
Vlastenecký blok
0,00 %
Spravodlivosť
0,00 %
SHO
0,00 %
My Slovensko
0,00 %
Srdce
0,00 %
SDKÚ
0,00 %
ĽSNS
0,00 %
Karma
0,00 %
Čaká sa na dáta
0,00 % spočítaných hlasov
Prejsť na výsledky

Newsfilter: Ódor stále vidí rozdiel medzi Smerom a fašistami

Robert Fico s predsedom Republiky Milanom Uhríkom v auguste nahrali spoločné video, v ktorom ľudí vyzývali na referendum o predčasných voľbách a ďakovali si za pomoc pri zbieraní podpisov. Foto - Facebook Smeru
Robert Fico s predsedom Republiky Milanom Uhríkom v auguste nahrali spoločné video, v ktorom ľudí vyzývali na referendum o predčasných voľbách a ďakovali si za pomoc pri zbieraní podpisov. Foto – Facebook Smeru

1. Demokrati zastavili OĽaNO. 2. Mikloško na kandidátke KDH: Fica treba zastaviť. 3. Ódor nerokuje s Republikou, ale so Smerom áno.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Gemerka zo slovenského krasuMinerálna voda Gemerka, s obsahom horčíka a vápnika, priaznivo pôsobí na psychické aj fyzické zdravie.


Správy vybrala a komentovala Monika Tódová

1. Demokrati zastavili OĽaNO

Hoci si poslanci vo štvrtok na návrh SaS odhlasovali ukončenie májovej schôdze, predseda OĽaNO Igor Matovič ešte v ten deň oznámil zvolanie mimoriadnej schôdze (má na to potrebných 30 poslancov) s množstvom bláznivých poslaneckých návrhov. Takáto schôdza sa mala začať v pondelok o 9:00.

Jeden pondelok v živote obyčajného poslanca.

8:30: Strana Demokrati na tlačovej besede oznamuje, že prvým bodom rokovania mimoriadnej schôdze na návrh OĽaNO je návrh poslanca Tomáša Tarabu, ktorý prakticky zruší Úrad špeciálnej prokuratúry, ruší spolupracujúcich obvinených a dáva možnosť otvárať všetky rozsudky.

„Považujeme to za škandalózne,“ hovoria Demokrati a pýtajú sa, prečo to OĽaNO robí. Tiež vysvetľujú, že mimoriadna schôdza môže byť len o tom, o čom chce navrhovateľ, a chcú vedieť, čo sa to stalo s protikorupčným hnutím OĽaNO, keď toto dovolilo a o tomto chce rokovať.

Demokrati kritizujú aj ďalší zaradený bod na schôdzu – aby mimovládne organizácie, ktoré dostanú grant zo zahraničia, boli označované pojmom zahraničný agent. Nahnevaný Jaroslav Naď hovorí, že to je Putinov zákon a že veď aj on kedysi prišiel do OĽaNO z mimovládnej organizácie. „Igor, niekedy je dobré priznať si chybu,“ odkazuje Naď smerom k OĽaNO a vyzýva ich, aby stiahli svoje podpisy pod schôdzu, a tak ju zastavili.

8:59:  OĽaNO posiela tlačovú správu a oznamuje, že sťahuje svoj návrh na mimoriadnu schôdzu, a obratom predkladá nový, kde už budú len neprerokované vládne návrhy a body hnutia OĽaNO.

9:05: Predseda parlamentu a Sme rodina Boris Kollár v rokovacej sále oznamuje, že OĽaNO stiahlo svoj návrh a schôdza o 9:00 preto nebude, ale keďže zároveň OĽaNO predložilo nový návrh na mimoriadnu schôdzu, tá sa začne o 10:00.

9:15: OĽaNO na tlačovej besede hovorí, že Tarabov návrh bol na programe schôdze omylom. Vysvetľujú to tým, že chceli dať na schôdzu všetky neprerokované návrhy a parlament chybne za taký vykazoval aj Tarabov a ich právnik si to nevšimol. OĽaNO tvrdí, že Taraba síce ústne oznámil, že návrh sťahuje, ale neurobil to aj písomne.

„Stala sa chyba, možno to bolo zbrklé konanie, nebolo to premyslené,“ vysvetľuje OĽaNO a vzápätí Igor Matovič spustí spŕšku obvinení o tom, že ostatní nie sú demokrati, keď nedovolia poslancom hlasovať. „Toto je totalita,“ vykrikuje Matovič.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Igor Matovič

KDH

Ľudovít Ódor / úradnícka vláda

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Komentáre

Teraz najčítanejšie