Denník N

Newsfilter: Fico skúša vyhrať voľby fantazmagóriami

Robert Fico na mítingu. Foto N - Tomáš Benedikovič
Robert Fico na mítingu. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Fico sa jeduje, že je hrozba. 2. Macron v Bratislave. 3. Nie Horváth, ale Klimek poškodzuje republiku.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Gemerka zo slovenského krasuMinerálna voda Gemerka, s obsahom horčíka a vápnika, priaznivo pôsobí na psychické aj fyzické zdravie.


Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Fico sa jeduje, že je hrozba

Minulý týždeň Robert Fico blúznil, že vyšetrovatelia chceli do vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej „namočiť Mariana Kočnera“, ale „celé im to vybuchlo“ a boli „iné vyšetrovacie verzie, ktorým sa polícia vôbec nevenovala“.

V stredu predseda Smeru prišiel s kauzou, ktorá mala zatriasť demokraciou na Slovensku opäť. Dôvodom je seminár k hybridným vojnám v Bruseli organizovaný zastúpením Európskej komisie, kde sa zišli zástupcovia slovenských úradov a mimovládnych organizácií.

Táto „aféra Watergate“, ku ktorej ju prirovnal na tlačovke prítomný poslanec Tomáš Taraba, spočíva v tom, že na stretnutí niektorí účastníci označili politickú opozíciu za hrozbu a niektorí vraj kvôli Smeru žiadali intervenciu od NATO na pomoc s voľbami.

To, čo má byť podľa Fica organizovaným zločinom proti demokracii a opozícii, je pritom len ďalšia z jeho fantazmagórií, ako robiť z ľudí hlupákov.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hoaxy a propaganda

Igor Matovič

Ľudovít Ódor / úradnícka vláda

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

OĽaNO

Robert Fico

Smer

Zuzana Čaputová

Komentáre

Teraz najčítanejšie