Denník N

Newsfilter: Ministerstvo vnútra bude presviedčať presvedčených

Foto - Fotolia
Foto – Fotolia

1. Svojich už dávno nainfikovali. 2. Napriek okresaniu súdnej mapy ide o úspech. 3. Ódor rozdeľuje spoločnosť, a je to tak správne. 

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

 Neodkladajte svoje sny, vaše raz je teraz. Začnite podnikať s Tatra bankou.


Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Svojich už dávno nainfikovali

Štyri mesiace pred voľbami ministerstvo vnútra spúšťa komunikačnú kampaň k parlamentným voľbám. Jej cieľom je predísť dezinformáciám a hoaxom. Rezort bude na tlačovkách, v tlačových správach či na sociálnych sieťach pravidelne približovať základné fakty a informácie o voľbách.

Keď necháme bokom otázku, či je práve rezort vnútra tou najvhodnejšou inštitúciou, ktorá by nás mala brániť pred dezinformáciami (už len preto, že sme tu mali dosť dlho ten typ ministrov vnútra od Mečiara cez Krajčiho po Kaliňáka, ktorý ich aktívne šíril, a nie je dôvod si myslieť, že by to pri návrate do funkcie nerobil znova), je nepochybne správne, že sa štát snaží brániť svoje inštitúcie a demokratické procedúry pred erozívnym vplyvom zahraničnej i domácej propagandy. Otázkou je, či to ešte bude mať nejaký efekt.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ľudovít Ódor / úradnícka vláda

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Reforma súdnictva

Komentáre

Teraz najčítanejšie