Denník N

Voľby 2023

Smer
22,94 %
PS
17,96 %
Hlas
14,70 %
OĽaNO, ZĽ, KÚ
8,89 %
KDH
6,82 %
SaS
6,32 %
SNS
5,62 %
Republika
4,75 %
Aliancia
4,38 %
Demokrati
2,93 %
Sme rodina
2,21 %
ĽSNS
0,84 %
KSS
0,33 %
Piráti
0,31 %
Modrí
0,26 %
Maďarské fórum
0,11 %
My Slovensko
0,09 %
SOS
0,08 %
Karma
0,08 %
Srdce
0,07 %
Princíp
0,06 %
Vlastenecký blok
0,04 %
Spravodlivosť
0,04 %
SHO
0,04 %
SDKÚ
0,02 %
Aktualizované 8:50
99,98 % spočítaných okrskov
Prejsť na výsledky

Mourinho rozhodcu konfrontoval na parkovisku, no fanúšikovia ho aj napadli. Jeho správanie tomu pomohlo, tvrdí expert

Rozhodca Anthony Taylor bol pod tlakom počas celého zápasu. Aj po ňom. Foto - TASR/AP
Rozhodca Anthony Taylor bol pod tlakom počas celého zápasu. Aj po ňom. Foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Hneval sa počas celého finále Európskej ligy, v ktorom jeho AS Rím prehral so Sevillou 1:2 po penaltách.

José Mourinho v technickej zóne vyhradenej pre AS takmer nezotrval, v niektorých momentoch dokonca vybehol až na ihrisko. Neustále kritizoval britského rozhodcu Anthonyho Taylora. Žltú kartu za svoje správanie prekvapujúco dostal až v závere nadstaveného času.

Najviac ho rozzúrila situácia, v ktorej sa domnieval, že jeho tím mal zahrávať penaltu. Nemanja Matić centroval do šestnástky Seville a lopta sa odrazila od ruky stredopoliara Fernanda, ktorú ju však mal pri tele. Rozhodca sa radil s kolegami pri systéme VAR, penaltu však odmietol.

Situácia ďalej eskalovala aj po samotnom zápase.

Zábery, ako Mourinho čaká v podzemnom parkovisku na rozhodcu, aby mu povedal, že je obyčajnou „sk*****ou hanbou“, patria k tomu najhoršiemu, čo v súčasnom vrcholovom futbale môžeme sledovať. UEFA už začala Mourinha za jeho správanie vyšetrovať.

Fanúšikovia navyše potom napadli rozhodcu aj jeho rodinu na letisku v Budapešti. Miestna polícia už potvrdila, že zatkla jedného fanúšika.

Denník N preto oslovil Thomasa Webba z univerzity v britskom Portsmouthe, ktorý sa na akademickej a výskumnej úrovni venuje práve rozhodcom, manažmentu a mentálnemu zdraviu.

„Mourinhovo správanie a komentáre priliali olej do ohňa. Určite tam vidím spojenie. Zároveň však v širších súvislostiach Mourinhove komentáre vplývajú na ľudí zaangažovaných vo futbale a fandiacich mu. Sugeruje to, že je prijateľné správať sa k rozhodcom ako on,“ hovorí.

Rozhodcovia na nižších úrovniach, ktorí nemajú takú bezpečnostnú podporu a protokoly, podľa neho musia s týmito situáciami bojovať každodenne. „Fanúšikovia všetko vidia v televízii a zdá sa im to v poriadku,“ dodáva.

Vystrašený rozhodca, lietajúca stolička

Taylor mal veľkú trpezlivosť. A to napriek tomu, že na ihrisku to vyzeralo v istých momentoch ako na zápase dorastencov, ktorí sa nedokážu kontrolovať.

Je totiž neuveriteľné, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Európska liga

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie