Denník N

Newsfilter: Zakliate Rázsochy neodčarujú ani peniaze z Bruselu   

1. Rázsochy zaplatili za to, že sa nevieme rozhýbať. 2. Milan Majerský uráža svojich voličov. 3. Učiteľov, čo šíria hoaxy, nevedia poslať do somárskej lavice. 

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Správy vybrala a komentovala Jana Shemesh

 

1. Rázsochy zaplatili za to, že sa nevieme rozhýbať

Šepkalo sa o tom už dlhšie, niečo naznačovala aj podpredsedníčka vlády Lívia Vašáková. Dnes je to však už definitívne – sága nešťastnej nemocnice Rázsochy, ktorá sa začala v roku 1987, sa dostala do bodu zlomu.

Vláda Ľudovíta Ódora stanovila jasnú diagnózu: nemocnicu nevieme postaviť z plánu obnovy. Od začiatku to bol riskantný až nerealistický projekt, ktorý ešte zmarili meškania, chyby v zmluvách, v dokumentácii, nedodržané míľniky. Od tohto týždňa je zrejmé aj to, že len chyby na projektovej dokumentácii by sa odstraňovali tri až šesť mesiacov.

Pritom podľa pôvodného plánu dohovoreného s Úniou mala stáť hrubá stavba Rázsoch už v druhom polroku 2026.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hoaxy a propaganda

KDH

Nemocnica Rázsochy

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Plán obnovy EÚ

Školstvo

Zdravotníctvo

Komentáre

Teraz najčítanejšie