Denník N

Parížsky dav bučal už trikrát, keď hrali Ukrajinky s Ruskami či Bieloruskami. Ani raz to nedávalo logiku

Daria Kasatkinová. Foto TASR/AP
Daria Kasatkinová. Foto TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

[Spoznajte ideologické, historické a geopolitické základy vojny na Ukrajine a jej dôsledky pre Slovensko v knihe Ako Putin stratil Ukrajinu.]

Ruská vojna proti Ukrajine je na tohtoročnom Roland Garros ešte väčšou témou ako na predošlých grandslamoch.

Môže za to žreb. Ukrajinky v posledných dňoch veľmi často hrali proti súperkám z krajín, ktoré napadli ich krajinu.

V prvom kole porazila Bieloruska Aryna Sabalenková Ukrajinku Martu Kosťukovú, v treťom kole Ukrajinka Elina Svitolinová Rusku Annu Blinkovovú a v osemfinále aj ďalšiu Rusku Dariu Kasatkinovú.

Vo štvrťfinále uvidíme zápas medzi Svitolinovou a Sabalenkovou.

Ukrajinské tenistky Ruskám a Bieloruskám nepodávajú ruky. Parížsky dav na to pravidelne reaguje, no zjavne je z celej situácie zmätený.

Najskôr totiž bučal na Ukrajinku Kosťukovú, potom na Ukrajinku Svitolinovú, no naposledy na Rusku Kasatkinovú.

Dá sa povedať, že ani raz nevyhodnotil situáciu správne, pretože takmer nikto z ruských a bieloruských športovcov neukázal toľko odvahy ako Kasatkinová.

Tento text by mal poslúžiť na rýchle zorientovanie v medziľudských vzťahoch a postojoch ukrajinských, ruských a bieloruských tenistiek.

Kasatkinovej tri odvážne prejavy

Začnime (ne)podávaním rúk. Po každom ukrajinsko-ruskom zápase vznikajú texty, že Ukrajinka sa rozhodla nepodať Ruske ruku, akoby išlo o

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Roland Garros

Tenis

Vojna na Ukrajine

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie