Denník N

Voľby 2023

Smer
22,94 %
PS
17,96 %
Hlas
14,70 %
OĽaNO, ZĽ, KÚ
8,89 %
KDH
6,82 %
SaS
6,32 %
SNS
5,62 %
Republika
4,75 %
Aliancia
4,38 %
Demokrati
2,93 %
Sme rodina
2,21 %
ĽSNS
0,84 %
KSS
0,33 %
Piráti
0,31 %
Modrí
0,26 %
Maďarské fórum
0,11 %
My Slovensko
0,09 %
SOS
0,08 %
Karma
0,08 %
Srdce
0,07 %
Princíp
0,06 %
Vlastenecký blok
0,04 %
Spravodlivosť
0,04 %
SHO
0,04 %
SDKÚ
0,02 %
Aktualizované 8:50
99,98 % spočítaných okrskov
Prejsť na výsledky

Chodil za ním Chomsky, vydieral Billa Gatesa. Nové detaily o živote a smrti predátora Epsteina

Foto - TASR/AP
Foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Od smrti sexuálneho delikventa Jeffreyho Epsteina, ktorého našli mŕtveho vo väzenskej cele, uplynú v auguste štyri roky. Napriek tomu až teraz verejnosť získava presnejšiu predstavu o momentoch, ktoré predchádzali jeho samovražde.

Ukazuje sa, že za jeho značným bohatstvom a spoločenským vplyvom mohlo byť aj vydieranie mužov, ktorým buď pomohol sprostredkovať sexuálny styk s mladistvými ženami, alebo vedel o ich mimomanželských vzťahoch – ako napríklad v prípade Billa Gatesa.

Nové informácie sú na svete vďaka neústupnosti novinárov, ktorí po okolnostiach Epsteinovej smrti celý čas intenzívne pátrajú.

Reportéri agentúry AP sa až teraz dostali k štyrom tisícom strán dokumentácie, o ktorú žiadali americké úrady tak dlho, až sa museli obrátiť na súd a argumentovať zákonom o slobodnom prístupe k informáciám.

Investigatívni reportéri denníka Wall Street Journal zase prinášajú zistenia o ľuďoch, s ktorými sa Epstein v posledných rokoch stýkal a ktorých hostil vo svojich opulentných rezidenciách a na jednom z Panenských ostrovov.

Dostali sa totiž k jeho kalendáru, kde mal stretnutia zaznamenané, aj k emailovej komunikácii.

Tvrdil, že volá mŕtvej matke

Neznášal oranžovú uniformu, ktorú musel ako väzeň nosiť. Sťažoval sa, že sa k nemu správajú ako k zločincovi, pritom sa vraj vo väzení správal slušne. Nedokázal vydržať

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Sexuálne zneužívanie

Svet

Teraz najčítanejšie