Denník N

Tsitsipas si pred zápasom dal hormón na spanie a potom sa čudoval, že necítil stres ani adrenalín

Stefanos Tsitsipas. Foto - TASR/AP
Stefanos Tsitsipas. Foto – TASR/AP

Grécky tenista v minulosti povedal, že by sa nedal zaočkovať proti covidu, ak by to nevyžadovali niektoré turnaje. Reagovala aj grécka vláda.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Niektorí tenisti si počas zápasu vypýtajú kávu. Šálka espressa ich nabudí, čo je výhodné hlavne pri zápasoch s večerným začiatkom.

Presný opak spravil pred štvrťfinále Roland Garros proti Carlosovi Alcarazovi Stefanos Tsitsipas. Namiesto nabudenia pred zápasom, ktorý sa začal o 20.30, si dal lieky na spanie. Prvý aj druhý set trvali iba pol hodiny a na to, že malo ísť o zápas dvoch favoritov turnaja, boli nečakane jednoznačné v prospech Alcaraza.

Tsitsipas už na pohľad pôsobil, že nie je v ideálnom rozpoložení. „Jednej veci sa budem chcieť v budúcnosti vyhnúť. A to je užívanie melatonínu (výživový doplnok na spanie, pozn. red.) a pospanie si pred zápasom. Evidentne to nefunguje,“ vravel grécky tenista.

„Čudoval som sa, prečo som necítil žiadny stres a adrenalín ani pri prvom geme, keď som podával. Bol som pokojnejší než obvykle,“ dodal.

Tsitsipas hral v osemfinále proti Ofnerovi a v treťom kole proti Schwartzmanovi zápasy so štartom po devätnástej hodine. Hoci netrvali viac ako dve hodiny, reálne po splnení všetkých mediálnych povinností či po jedle sa určite skôr ako okolo polnoci nedostal do postele. A zaspať po tom všetkom nemusí by vždy jednoduché.

Preto sa rozhodol, že pred stretnutím s Alcarazom si dá melatonín, látku, ktorá pomáha na zlepšenie spánku, a na dvadsať minút pôjde spať. Hovorí, že predtým niečo podobné nezvykol robiť. Jednou z mála výnimiek bol rok 2019, keď skúsil podobný rituál pred zápasom s Novakom Djokovićom na halovom turnaji v Paríži.

Vtedy utrpel najhoršiu

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Roland Garros

Tenis

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie