Denník N

Newsfilter: Sulík s Pellegrinim strašia kvótami a migračnou krízou

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Keď kvóty nie sú téma, tak si ju vyrobíme. 2. Bugár chce pomôcť Dzurindovi. 3. 15 rokov väzenia.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

K ČSOB Smart účtu bez poplatku za vedenie môžete okrem SmartSlužieb+ teraz získať aj bonus až do výšky 150€. Založte si účet,splňte jednoduché podmienky a bonus môže byť váš.

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Keď kvóty nie sú téma, tak si ju vyrobíme

SaS i Hlas vyzývajú úradnícku vládu Ľudovíta Ódora, aby nesúhlasila s povinnými kvótami na prerozdelenie ilegálnych migrantov do členských štátov EÚ a presadzovala status quo.

Strana Richarda Sulíka sa so stanoviskom poponáhľada ešte v stredu. Vo štvrtok ju nasledoval Peter Pellegrini, ktorý okrem iného hovorí, že „úradnícka vláda nemá právo meniť tento zásadný postoj Slovenska“ a vyzýva ju, aby ochránila Slovensko „pred nastávajúcou migračnou vlnou“.

Obe strany, ktoré kritizujú Ficovo strašenie bludmi, sa uchyľujú k rovnakej praktike – strašia bludmi. Téma je to čisto fantómová, pretože žiadne povinné kvóty nie sú na stole.

Ficov návrh.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Béla Bugár

Mikuláš Dzurinda

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Peter Pellegrini

Richard Sulík

Slovensko

Teraz najčítanejšie