Denník N

„Vy sa pýtate, ako sme to dokázali, a my sa pýtame, prečo by to mal byť problém.“ Film o Rómoch v Británii a iné tipy, čo pozerať

Slovenské otázky a anglické odpovede vo filme Odchádzania. Foto - DAFilms.sk, Film Expanded
Slovenské otázky a anglické odpovede vo filme Odchádzania. Foto – DAFilms.sk, Film Expanded

Osobný výber z aktuálnej ponuky DAFilms.sk, Edisonline, Disney+ a Netflixu.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Odchádzania (DAFilms.sk)

Môžete o tejto téme čítať množstvo článkov a reportáží, ale väčšinou ide len o opis reality. Odpovede na niektoré otázky však pritom môžu byť niekedy jednoduché.

„Sú rómske deti iné oproti druhým? Prečo na Slovensku neprospievajú, ale prídu sem a ich výsledok je zjavne lepší?“ pýta sa riaditeľky školy Babington Academy v Leicesteri počas svojej návštevy štátny tajomník ministerstva školstva Peter Krajňák.

„Lebo to od nich očakávame. Vy sa pýtate, ako sme to dokázali, a my sa pýtame, prečo by to mal byť problém. Kde vidíte prekážky?“

„U nás na Slovensku je veľký problém

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Tipy na filmy a seriály

Kultúra

Teraz najčítanejšie