Denník N

Týždňový newsfilter: Pellegrini proti Ficovi hrá o prežitie

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Bez Fica a fašistov. 2. Na spájanie je čas do 2. júla. 3. Ukrajinská protiofenzíva sa začala.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Bez Fica a fašistov

Hlas v sobotu zorganizoval pracovný snem v Púchove, na ktorom sa zavŕšilo už ohlásené spojenie s Dobrou voľbou. Viac pozornosti však, prirodzene, smerovalo k tomu, čo svojim spolustraníkom a verejnosti povie tri mesiace pred voľbami predseda strany.

Peter Pellegrini predniesol na veľkolepej scéne prejav, ktorému z hľadiska rozhodujúcich politických konzekvencií nie je čo vyčítať.

Naopak, jasne sa vyhranil voči Smeru a Robertovi Ficovi i voči fašistom v Republike, odmietol politiku nenávisti a rozoštvávania a vyhlásil, že pre nich nie je vzorom ani Orbán, ani Putin, ani Trump.

Pellegrini dal zrozumiteľne najavo, kam Slovensko patrí a s kým chce vládnuť. Zároveň je zrejmé, že keď sa hlási o víťazstvo vo voľbách, nejde len o elementárny politický inštinkt, ale o existenciálnu potrebu. Pretože práve výsledok Hlasu rozhodne

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Kollár

Eduard Heger

Hlas

Igor Matovič

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Peter Pellegrini

Prezidentské voľby 2024

Robert Fico

Vojna na Ukrajine

Komentáre

Teraz najčítanejšie