Denník N

Program Ódorovej vlády: Pomôžeme chudobným aj Ukrajine, neúspech Rázsoch sa nesmie opakovať

Premiér a jeho ministri. Foto N - Tomáš Benedikovič
Premiér a jeho ministri. Foto N – Tomáš Benedikovič

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Nová vláda sľubuje boj proti dezinformáciám a férové voľby.
  • Kritizuje pomoc všetkým domácnostiam s energiami ako dlhodobo neudržateľnú.
  • Nepripravené nemocnice vyradia z plánu obnovy, podporia odhaľovanie rakoviny pľúc.
  • Školy majú ukázať, že naozaj začleňujú znevýhodnené deti.
  • Vojenská pomoc Ukrajine pokračuje.

Rozdiel medzi programovým vyhlásením vlády Ľudovíta ÓdoraIgora Matoviča je zjavný už na prvý pohľad. Matovičov program mal 121, Ódorov má 28 strán.

Je to logický rozdiel, keďže Matovičova vláda nastúpila s ambíciou nielen vládnuť celé štvorročné obdobie, ale najmä chcela presadiť program štyroch koaličných strán, s ktorými spolu vyhrali voľby.

Ódorova vláda tu bude len niekoľko mesiacov a svoje ciele formuluje skromnejšie. „Uvedomujeme si, že sa nami identifikované problémy nedajú vyriešiť za pár mesiacov. No to nás neodradí od snahy urobiť prvé kroky. Niekde je potrebné začať,“ píše sa v preambule.

Ako si budú ľudia pamätať Ódorovu vládu? Premiér hovorí, že nevie, čo sú pre ľudí sexy témy, ale bol by rád, ak by si ľudia vládu pamätali preto, že viac komunikujú podceňované a neriešené veci, ako je snaha prilákať talenty, prioritizácia školstva či iný pohľad na kultúru.

„Nie je vždy dôležitý len výsledok, ale aj cesta k výsledku. Dá sa o veciach hovoriť rozumnejšie, kultivovanejšie a odbornejšie,“ povedal Ódor s tým, že štát nemá na to, aby lopatami rozdával peniaze.

Prinášame súhrn toho, čo obsahuje programové vyhlásenie úradníckej vlády Ľudovíta Ódora.

Venujeme sa zásadným oblastiam vládnutia: čo vláda hovorí o nastávajúcich voľbách, o boji s infláciou, záchrane plánu obnovy a eurofondov a že najkonkrétnejšie zmeny sľubuje v zdravotníctve.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ľudovít Ódor

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie