Denník N

Soros odovzdáva kontrolu nad impériom synovi. Jeho meno ostane terčom u nás aj v USA

George Soros v júni 2023. Foto - TASR/AP
George Soros v júni 2023. Foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Mnohí očakávali, že 92-ročný George Soros bude svoje rozsiahle impérium spravovať do konca života. Na čele ho mal potom nahradiť najstarší syn Jonathan, ktorý vyštudoval právo na Harvardovej univerzite a desaťročia sa venuje financiám.

Nenaplnil sa však ani jeden z týchto predpokladov. Soros ohlásil, že sa vzdáva kontroly nad svojou nadáciou, už minulý týždeň. Ale nie v prospech Jonathana, ale mladšieho syna Alexa, ktorého dlho viac ako ekonomika a verejné dianie zaujímali futbal a hudba.

„Zaslúžil si to,“ povedal pre denník Wall Street Journal George Soros, ktorý je terčom nenávistnej kampane v Spojených štátoch, Maďarsku aj na Slovensku.

Zdá sa pritom, že jeho meno ostane terčom aj po zmene v riadiacej pozícii. Keď nový šéf nadácie Alex Soros začiatkom júna navštívil konferenciu Globsec, líder opozičnej strany Smer Robert Fico o ňom povedal, že si prišiel okrem iného „oňuchať novu vládu pani Čaputovej“.

Sloboda prejavu, rodová rovnosť a menšinové práva

Alex Soros tvrdí, že o väčšine vecí rozmýšľa rovnako ako jeho otec. „Ja som však viac

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

George Soros

Slovensko, Svet

Teraz najčítanejšie