Denník N

Banka požičala Hlasu dva milióny, Pellegriniho majetok nežiadala

Predseda Hlasu Peter Pellegrini počas sobotného snemu strany v Púchove. Foto N - Tomáš Benedikovič
Predseda Hlasu Peter Pellegrini počas sobotného snemu strany v Púchove. Foto N – Tomáš Benedikovič

Strana Hlas sľubuje, čo po voľbách urobí pre hlinikáreň Slovalco, ktorú vlastní aj Penta. Manažér Slovalca prehovoril aj na sobotnom sneme Hlasu. Penta a Pellegrini odmietajú, že by finančná skupina Hlas platila.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Hlas Petra Pellegriniho získal úver dva milióny eur od Fio banky bez toho, aby sa za splácanie niekto zaručil. Zo stanoviska strany vyplýva, že banke postačovalo, že bude mať nárok na peniaze, ktoré získa od štátu za volebný výsledok.

Financovanie volebnej kampane pomocou úveru v sobotu ohlásil Pellegrini na straníckom sneme v Púchove po tom, ako mal Hlas problémy hodnoverne vysvetliť, z čoho žije, a na internete dlhšie kolujú vtipy, ktoré si uťahujú z jeho výroku, ako majú len to, čo si „naškrabkajú“ od darcov. Denník SME vo februári upozornil, ako najväčší darca strany Lukáš Mlynárik, ktorý dal Hlasu 50-tisíc eur, klamal a podnikal s dlhmi.

Hlas vznikol pred tromi rokmi a od štátu zatiaľ nič nedostáva, funguje iba vďaka tomu, čo vyzbiera od straníkov a súkromných darcov. Štátne príspevky dostane, až keď v predčasných voľbách dosiahne najmenej tri percentá, čo podľa prieskumov má šancu dosiahnuť. Momentálne sa objavuje Hlas v rebríčkoch popularity na druhom mieste za Smerom, v májovom prieskume Focusu získal podporu 17,4 percenta.

Od Fio banky v minulosti dostala úver Sieť Radoslava Procházku, na rozdiel od Pellegriniho mu však nestačili na pôžičku 2,8 milióna eur iba volebné preferencie, Procházka musel založiť aj vlastné pozemky.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hlas

Peter Pellegrini

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie