Denník N

Dve nové nemocnice z plánu obnovy majú byť v Martine a v Banskej Bystrici. Vláda odmietla Košice aj Bratislavu

Návrh nemocnice v Martine od štúdia Pantograph Vizualizácia – Pantograph
Návrh nemocnice v Martine od štúdia Pantograph Vizualizácia – Pantograph

Vláda rozhodla, ktoré nemocničné projekty dostanú peniaze z plánu obnovy. Do polovice roka 2026 ich majú postaviť do štádia hrubá stavba.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Martin a Banská Bystrica sú od seba 60 kilometrov, autom je to niečo vyše hodiny. Práve v týchto dvoch mestách majú vzniknúť dve nové nemocnice z európskych peňazí z plánu obnovy.

Do pol roka 2026 majú postaviť hrubú stavbu týchto dvoch nových nemocníc – a podmienkou na výstavbu bolo práve to, že stihnú tento termín. Znamená to, že v roku 2026 v týchto nemocniciach ešte nebude možné liečiť pacientov, ale bude treba ešte ďalšie peniaze na ich dokončenie.

V pondelok o tom rozhodla vláda Ľudovíta Ódora a dáva tak bodku za úvahami, kde bude štát stavať nové nemocnice z plánu obnovy. Odmietla tak iné projekty, napríklad aj v Košiciach a Bratislave.

„Hodnotením projektov v dňoch 8. a 9. júna sa konsenzuálne dospelo k názoru, že projekt

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ľudovít Ódor

Nemocnica Rázsochy

Plán obnovy EÚ

Zdravotníctvo

Slovensko

Teraz najčítanejšie