Denník N

Predseda SaS Sulík: Je racionálne nehodiť to strane, ktorá je na troch percentách

Richard Sulík. Foto N - Tomáš Benedikovič
Richard Sulík. Foto N – Tomáš Benedikovič

Debatu o prieskumoch v tejto chvíli nepovažujem za podstatnú, dôležitý je program a ten budeme mať najlepší, hovorí tri a pol mesiaca pred voľbami predseda SaS Richard Sulík.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

V rámci predvolebnej kampane ste rozdistribuovali medzi voličov text Moje tri chyby, za ktoré sa neospravedlňujem. Píšete, že ste boli tvrdohlavý, zle ste komunikovali odchod z vlády a chýbala vám solidarita. Ivan Mikloš o vás tento týždeň napísal text do SME a podľa neho to vaše priznanie vyznelo skôr ako zdôrazňovanie vlastnej výnimočnosti a „zásadovosti“. Čo by ste mu na to povedali? 

Budem reagovať na Ivana Mikloša článkom, ktorý uverejním v SME. Už ho mám rozpísaný a dnes ho dokončím, dovtedy by som vás chcel poprosiť venovať sa ďalším otázkam, nie riešiť Ivana Mikloša, ktorý si vypisuje rôzne veci. Evidentne kampaňuje za stranu Mikuláša Dzurindu a kope do SaS, kde len vie.

Mikloš hovorí, že ho úprimne mrzí, akým spôsobom pôsobíte v politike, pretože Slovensko potrebuje modernú stredopravú občiansku liberálnu stranu a SaS takou mohla byť, ale nie je a obáva sa, že ani nebude. Ako hlavný dôvod uvádza osobné vlastnosti dominantného predsedu. Eduardovi Hegerovi sa ako premiérovi vyčítalo, že je málo dominantný, a vám zase, že ste príliš. Uvedomujete si to ako nejaké vaše mínus?

SaS je strana, ktorá má odborníkov. Najzdatnejších ľudí v krajine máme my – s jasnými životopismi, veľkými skúsenosťami a výsledkami. Zároveň je SaS strana, ktorá má dlhodobo najlepší program. Tentokrát to bude rovnako. Máme 14-ročné skúsenosti a sme jeden silný tím, a to všetko bez korupčných káuz. Toto je to, čo potrebuje krajina, ak má byť riadne spravovaná, a nie jalovú debatu, že koľko percent viac sebavedomia pridať a nepridať. Keby som bol v strane veľmi autoritatívny typ, tak predsa nikdy nedám dokopy taký silný tím. Sú tam ľudia, ktorí sú v strane 10 alebo 12 rokov a už kadečo zažili, ale aj dokázali.

Pán Mikloš vás takisto označil za populistu preto, ako komunikujete spaľovacie motory a kvóty pre prijímanie migrantov. Tvrdí, že všetky vaše argumenty pri téme spaľovacích motorov vyvrátil

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Richard Sulík

SaS

V redakcii

  • Rozhovory o politických a spoločenských témach V redakcii vedú každý pracovný deň redaktori Denníka N Monika Tódová, Dušan Mikušovič, Veronika Folentová a ďalší
  • V sobotu vychádza špeciálne vydanie, kde udalosti týždňa s Monikou Tódovou preberajú vybraní členovia redakcie Denníka N
  • Nové vydania publikujeme každý deň okrem nedele ako 1) článok, ako 2) podcast na webe, v aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty a 3) ako video na kanáli Denníka N na youtube.com
  • Ak chcete podporiť autorky a autorov relácie V redakcii Denníka N, objednajte si naše predplatné.

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie