Denník N

Školský týždeň: Vláda sa zaviazala pokračovať v reformách z plánu obnovy, ostatné priority sú príliš všeobecné 

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Školský týždeň pripravuje Centrum vzdelávacích analýz, nezávislá analytická a výskumná organizácia, ktorej cieľom je najmä na základe dát a výsledkov výskumu zlepšovať kvalitu školstva. Podporiť ho môžete tu.

Tento týždeň predstavila úradnícka vláda programové vyhlásenie, teda plán toho, čo chce počas svojho pôsobenia dosiahnuť. Vzhľadom na to, že parlamentné voľby budú už v septembri, na napĺňanie programu je zrejme len pár mesiacov. Preto nemôžeme očakávať zásadné a náročné zmeny.

Na druhej strane aj za tento obmedzený čas sa dajú zaviesť alebo aspoň naštartovať niektoré zmysluplné opatrenia. Pozrime sa bližšie, čo si nová vláda predsavzala dosiahnuť v oblasti vzdelávania.

Prioritou má byť podpora rómskych komunít, vzdelávanie je však málo jasné

Medzi kľúčové oblasti, ktorým sa chce vláda všeobecne venovať, patrí pomoc marginalizovaným rómskym komunitám. Ide skutočne o jednu z najväčších výziev pre Slovensko a dôraz na túto tému možno len privítať. Aké konkrétne kroky plánuje vláda vykonať v oblasti vzdelávania rómskych detí?

Vláda sa zaväzuje, že rozšíri a skvalitní služby ranej starostlivosti hlavne pre deti pochádzajúce zo sociálne znevýhodneného prostredia. Kvalitná starostlivosť o deti vo veku od 0 do 3 rokov je naozaj účinným nástrojom, vďaka ktorému môžu deti nadobudnúť zručnosti potrebné pre svoj ďalší rozvoj a vzdelávanie. Žiaľ, nie je jasné, čo presne chce vláda urobiť. Najskôr sa dá očakávať, že skúsi vyhlásiť výzvu z nových

Blahoželáme, máte dobrých priateľov!

Tento článok je normálne zamknutý, ale vy si ho môžete prečítať zadarmo vďaka tomu, že váš priateľ Centrum vzdelávacích analýz je predplatiteľom Denníka N a článok vám venoval. Stačí zadať váš e-mail, nebojte sa, nikdy ho nepredáme inej firme.

Alebo môžete .

Školský týždeň

Každý štvrtok v spolupráci s expertmi z Centra vzdelávacích analýz prináša Školský týždeň najdôležitejšie informácie zo školstva, analýzy a návrhy, ako zmeniť vzdelávanie.

Školstvo

Komentáre, Slovensko

Teraz najčítanejšie