Denník N

Športový newsfilter: Dvaja českí a jeden slovenský brankár rozprávali o vojne. Hádajte, kto poslúžil Putinovi

Zľava: Dominik Hašek a Adam Húska. Foto - N, TASR
Zľava: Dominik Hašek a Adam Húska. Foto – N, TASR

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,
v najnovšom Športovom newsfiltri sa dočítate o:

  • tom, čo povedal Adam Húska, chytajúci v KHL;
  • víťazstve Slovákov na Islande;
  • letných posilách v Slovane;
  • víťazovi Stanleyho pohára;
  • tragickom úmrtí na Okolo Švajčiarska.

Víťazom týždňa sú Dominik Hašek a Karel Vejmelka, porazeným Adam Húska.

Športový newsfilter vychádza vždy v pondelok ráno a posielame ho aj e-mailom vo forme newslettra.

Autorom prvého bodu je Michal Červený, druhého Zoran Boškovič, tretieho Lukáš Vráblik, štvrtého Radovan Klein a piateho Tomáš Čorej.


1. Húska vs. Hašek a Vejmelka

Predminulý piatok vyšiel v MY Zvolen rozhovor s Adam Húskom, slovenským hokejovým brankárom, ktorý v minulej sezóne chytal v KHL za Torpedo Nižnij Novgorod. Minulý týždeň vyšli v Denníku N a v podcaste U Kulatého stolu rozhovory s dvomi českými brankármi – Dominikom Haškom a Karlom Vejmelkom.

Každý z brankárov vychádza z inej osobnej perspektívy, a preto sa dá rozumieť aj rôznym pohľadom na vojnu proti Ukrajine.

Dominik Hašek (58) je legenda športu, momentálne sa ním však už neživí.

Karel Vejmelka (27) je brankár Arizony, kde má zmluvu ešte na dva roky, počas ktorých si zarobí viac ako päť miliónov dolárov pred zdanením.

Adam Húska (26) je jeden z najlepších slovenských brankárov, chytal na dvoch majstrovstvách sveta, no za sedem rokov v zámorí sa mu nepodarilo presadiť v NHL, odchytal jeden zápas za New York Rangers.

Aj keď každý z nich je v inej finančnej situácii, nie všetky výroky z nej nevyhnutne vychádzajú. Tak ako Hašek nemusí vo voľnom čase viesť boj proti propagácii vojny cez šport, Vejmelka tiež nemusel povedať, že keby bol Ovečkinom, stiahne z Instagramu fotku s Putinom.

Základnou chybou všetkých Húskových výrokov je, že nevidí, k

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

hokejová reprezentácia

KHL

NHL

Športový newsfilter

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie