Denník N

Hokejovým drotárom na cestu do Ruska

Na snímke armádne roztlieskavačky počas druhého stretnutia 1. kola play-off KHL CSKA Moskva – HC Slovan Bratislava 23. februára 2016 v Moskve. Foto – TASR/Pavel Neubauer
Na snímke armádne roztlieskavačky počas druhého stretnutia 1. kola play-off KHL CSKA Moskva – HC Slovan Bratislava 23. februára 2016 v Moskve. Foto – TASR/Pavel Neubauer

Rusko síce ničí Ukrajinu, ale inak je tam pohoda. No, pohoda bola aj v Berlíne v zime 1942 – tiež sa tam stavali nové budovy a mesto bolo vysvietené.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Autor je prekladateľ a bývalý diplomat

Hokejový brankár Adam Húska z nejakého dôvodu pocítil potrebu sa verejne ospravedlniť/vyviniť/vysvetliť dôvody, prečo hrá v Putinovej KHL. Než k tomu poviem pár slov ako bývalý fanúšik slovenského hokeja, chcem predoslať, že voči brankárovi Húskovi nepociťujem nič osobné ani neprechovávam voči nemu zášť a určite mu nič nezávidím. Skôr naopak. Aj pre neho, ako pre všetkých minulých, súčasných i budúcich slovenských hokejistov bola, je a bude najvyššou hokejovou métou kanadsko-americká NHL.

Viem dobre – aj z rodinnej skúsenosti –, koľko odriekania, potu, sĺz, bolesti a peňazí to stojí mladého hokejistu a jeho rodičov, aby dostal čo len nádej, že si raz zahrá v najlepšej hokejovej lige sveta medzi najlepšími hokejistami sveta. Takže si dokážem predstaviť, čo všetko musel Adam Húska podstúpiť, aby si obliekol dres New Yorku Rangers a nastúpil v NHL. A viem si dobre predstaviť aj jeho obrovské sklamanie, keď odchytal len jeden jediný zápas, dostal od Colorada sedem gólov a… A ďalej nič. Zhodou okolností som tento zápas videl a môžem povedať, že Húska nebol o nič horší ako deravá obrana a bezzubý útok Rangers pred ním. A môžem povedať aj to, že mi chalana bolo úprimne ľúto, najmä ak sa postupom času ukázalo, že mu už Rangers – a ani iný klub NHL – druhú šancu nedajú.

No a teraz k tomu druhému.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

KHL

Vojna na Ukrajine

Komentáre

Teraz najčítanejšie