Denník N

Béla Bugár: Len egrešom z ĽSNS môže prekážať Maďar ako premiér

Béla Bugár. Foto N - Tomáš Benedikovič
Béla Bugár. Foto N – Tomáš Benedikovič

Fico stratil zábrany, ale z EÚ a NATO nás nevytiahne, dôležité je, aby nemal za koaličného partnera Republiku, vraví bývalý predseda Mosta-Híd Béla Bugár.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Béla Bugár (64) bol v rokoch 1990 až 2020 slovenským politikom, poslancom a v istých obdobiach podpredsedom parlamentu. V minulosti viedol strany MKDH, SMK a Most-Híd, dnes v kampani podporuje spojenie Modrých a Mosta-Híd. V rozhovore hovorí:

  • o čom vypovedá, že bude v kampani toľko politikov z 90. rokov;
  • či má Mikuláš Dzurinda na to, aby dostal Modrých do parlamentu;
  • prečo ako reálnu vládu vidí vládu s Hlasom;
  • či by bolo v minulosti možné, aby mal premiér maďarský pôvod,
  • aj či sa po voľbách predsa len do politiky nevráti.

Naposledy ste u nás v redakcii boli vlani v apríli. Vtedy ste vraveli, že je vo vzduchu nejaké lanárenie, aby ste sa spojili a vrátili tí, ktorí ste boli pri vstupe Slovenska do Európskej únie, NATO a demokratizácii Slovenska po Mečiarovi. Spomínate si na to?

Áno, samozrejme.

A naznačili ste, že si nemyslíte, že to je cesta. Teraz idete kampaňovať za stranu, ktorú do volieb povedie Mikuláš Dzurinda. Čo sa zmenilo?

Za ten rok sa zmenilo veľa vecí. Nielen to, že Matovičova vláda bola nahradená Hegerovou vládou, ale na Slovensku rástlo a naďalej rastie napätie. Ódorova vláda už komunikuje inak a cítim, že je to niečo iné. Samozrejme, sú politici, ktorí zneužívajú strach voličov a zasievajú nenávisť. V roku 1998, po Mečiarovi, keď sme boli ekonomicky na tom veľmi zle, ľudia aspoň verili v politikov alebo minimálne verili v štátne inštitúcie. Teraz neveria. Takže tí, ktorí vtedy riešili tieto problémy, ich môžu riešiť aj teraz. Ale ja do aktívnej politiky nevstupujem, len

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Béla Bugár

Maďarská aliancia

Mikuláš Dzurinda

Modrí, Most-Híd

Robert Fico

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie