Denník N

Kandidátku KDH otvára aj uzatvára Majerský. Mikloško je číslo 12, Lexmann chýba

Predseda KDH so svojimi straníkmi na tlačovej besede po rokovaní Rady KDH v marci 2023. Foto – N
Predseda KDH so svojimi straníkmi na tlačovej besede po rokovaní Rady KDH v marci 2023. Foto – N

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

[Slovenské voľby cez Roberta Fica posilnili vplyv Viktora Orbána v regióne. Maďarský projekt Denníka N Napunk bude ešte dôležitejší a zachránia ho len predplatitelia, ktorých zatiaľ nie je dosť. Podporte kvalitnú a nezávislú žurnalistiku v maďarčine (napunk.sk/2024).]

Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) schválilo kandidačnú listinu, s ktorou pôjde do septembrových parlamentných volieb. V prvej desiatke sa oproti roku 2020 udržali len dve mená. Sú nimi predseda Milan Majerský, ktorý bude volebným lídrom, a podpredseda hnutia Igor Janckulík, ktorý si polepšil z 8. na súčasné 5. miesto.

Predseda KDH Milan Majerský na tlačovej besede prezradil, kto sa umiestnil na prvých 25 miestach kandidátky, a aj niekoľko ďalších mien z nižších pozícií. Väčšina osobností na vrchu kandidátky bola v predchádzajúcich voľbách na výrazne nižších miestach alebo za KDH do parlamentu naposledy nekandidovali.

Patrí k nim ekonomický expert a člen predsedníctva KDH Jozef Hajko, ktorý bude kandidovať z druhého miesta. Na treťom mieste je nitrianska vicežupanka a podpredsedníčka hnutia Martina Holečková, ktorá sa venuje sociálnej politike a marginalizovaným skupinám.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

KDH

Milan Majerský

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie