Denník N

Rusko pod Tatrami

Dobré správy z budúcnosti impéria.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Autor je spisovateľ

Skoro ráno o tretej poobede mi doniesli novú mapu ríše, čo ma prekvapilo. Odkedy za mnou sluhovia smú prichádzať iba s dobrými správami, celé mesiace sa nikto neukázal. Čo sa to deje s najlepšou krajinou na svete? Niekedy už ani neviem, či som to v zrkadle naozaj ja alebo niektorý z piatich dvojníkov.

Posla som prehol priamo na doske a stiahol mu gate, pretože dejiny sovietskej kultúry sa píšu olovom a semenom. Lenže munícia v Kremli sa dávno minula a odkedy sa – ako čitatelia novín Zemľa a viek dobre vedia – samozrútil Kerčský most, nestojím za nič. Iba som zbytočne znervóznel a kuriéra som radšej vyhodil.

Sadol som si k svojmu šesť metrov dlhému bielemu stolíku a začal som kartografický nákres študovať. Zarazilo ma, že som nikde nevidel Rusko. Žeby moja svätá vlasť konečne pokrývala celú zemeguľu? My

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Dnes píše

Texty múdrych ľudí, ktorých redakcia poprosila, aby pravidelne písali o tom, čo práve teraz považujú za dôležité, spôsobom, ktorý sa im zdá práve teraz najvhodnejší.

Vladimir Putin

Komentáre

Teraz najčítanejšie