Denník N

Dubovská sa Magoniho metód neobáva: Verím, že pomôžem napraviť jeho reputáciu

Martina Dubovská. Foto – TASR/Martin Baumann
Martina Dubovská. Foto – TASR/Martin Baumann

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Keď česká lyžiarka Martina Dubovská oznámila, že ju bude trénovať Livio Magoni, zrejme prekvapila mnoho fanúšikov. Taliansky tréner v minulosti viedol Petru Vlhovú či Tinu Mazeovú, s ktorými získal veľký krištáľový glóbus. Plány získať malý a neskôr i veľký krištáľový glóbus mal aj s Metou Hrovatovou a neskôr Katharinou Liensbergerovou. Ani jedna zo spoluprác sa však neskončila úspešne.

Martina Dubovská je 31-ročná lyžiarka, ktorá bola v pretekoch Svetového pohára najvyššie na šiestom mieste a jazdí iba slalom.

S Magonim zatiaľ absolvovala len prvé tréningy, jeho prísneho trénerského štýlu sa neobáva.

„S fyziterapeutkou a so servismanom, ktorých som mala v tíme už minulý rok, sa často len pozeráme na seba, že toto je niečo úplne iné ako doteraz,“ hodnotí spoluprácu s Magonim.

V rozhovore pre podcast V športovej redakcii hovorí aj o duševnom zdraví a o tom, ako sa zmenil jej život, odkedy sa začala umiestňovať v top 10 vo Svetovom pohári.

Slovenské médiá o vás často hovoria ako o Slovenke reprezentujúcej Česko. Ako sa vnímate vy?

Narodila som sa v Česku, moja mamina bola Češka, polovicu rodiny mám v Česku, ale príliš to nerozlišujem, celý život žijem v Liptovskom Mikuláši, otec je Slovák, on ma priviedol k lyžovaniu.

Mali ste lepšie podmienky v českom lyžovaní, že ste sa rozhodli reprezentovať Česko?

Prvý rok v juniorských kategóriách som lyžovala za Slovensko, ale potom je to náročnejšie aj finančne. Otec bol tréner a mama učiteľka, peňazí teda nebolo veľa, a otec prišiel s tým, že mám aj české občianstvo, tak idem do Česka. A odišla som tam ako šestnásťročná. Príliš som to neriešila. Som vďačná, že ma vzali.

V minulosti ste o Veronike Zuzulovej povedali, že je dobré, ak voči vám má tvrdšiu ruku. Keď ste ohlásili spoluprácu s Liviom Magonim, spomenula som si na toto vaše vyjadrenie. Livio Magoni je známy ako veľmi tvrdý tréner. Bol aj toto dôvod, prečo ste si ho zvolili?

Boli rôzne reakcie, keď

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Lyžovanie

Rozhovory

Športové podcasty Denníka N

V športovej redakcii

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie